Страница: 1   ... 8 9 10 11  12  13 14 15 16 ...   29
Быстрый переход
02 декабря 2010, 13:45
Маю пропозицію до усіх гіппоманів - давайте обмінюватись досвідом, хто як вирощує ці чудові кімнатні рослини починаючи з купівлі.
Звісно, інші умови на Сході ніж на Заході, Півдні чи Півночі України.
Проте, ми можемо знайти щось спільне і корисне усім. Зокрема, мене цікавить досвід вирощування гіппів у відкритому грунті (ВГ).
Цього року виносив у сад у горшках. Правда, сезон був аномально-екстремальний. Висновки після сезону - щоб виносити у ВГ потрібно садити у більші ємкості, тоді субстрат менше пересихає і не треба часто поливати. Треба захищати від слимаків - дуже їдять листя! Інших шкідників нема.
Заніс у приміщення на початку жовтня. Усі здорові,  крім Мон Блан - під час заміни минулорічних лусок, котрі щороку відмирають і повинні зазвичай засихати, вони мокріли та підгнивали. Оскільки саджаю цибулі дуже мілко - просто обережно зняв пвдгниле до живого та обробив ранки антисептиком. Не поливав тиждень. Все це підсохло, цибуля у доброму стані. Моя думка - або цей сорт схильний до підгнивання, або ж його неправильно годували. При купівлі цибулі були величезні, товсті луски можливо внаслідок перекорму азотом містили забагато води.
Другий сорт - Кармен, під час цвітіння минулого сезону залишив багато коробочок на насіння. Результат - цибулина дуже знесилилась,
також восени почали відмирати старі луски і теж підгнивання. Почистив, обробив, підсушив. Цибуля у задовільному стані але зменшилась, цвісти не буде.
Висновок додатково - ніжні сорти, чутливі до понижених температур восени, потрібно виявляти і раніше заносити у приміщення.
Ваш досвід і Ваша думка, колеги?


цитата

Offline


02 декабря 2010, 15:43
Хорошая идея менятся достижениями  у выращивании гиппов и очень полезная. У меня летом тоже была проблема с этими цветами вынесла их в сад пошел сильный дождь залило не успела спрятать вазоны в итоге появился красн. ожог (гниение) пришлось лечить .Я лечила так взяла 3 таблетки метродиназола(трихопол)раздавила их в большой ложке капнула не много воды до кашеобразного состояния и обмазала этой смесью луковицу дала сутки подсохнуть и высадила в горшки,все подсушилось и тронулся в рост цветок, также пробовала активированым углем или древесным .Сейчас луковицы в нормальном состоянии один гиппик уже отцвел а четыре выпустили стрелы.Всего у меня 12 сортов ,есть луковица я переопиляла сама два разных сорта  ей 3года жду не дождусь когда зацветет и что получится.
Последний раз редактировалось,02 декабря 2010г.     15:45


цитата

Offline


02 декабря 2010, 18:08
Отже розкажу теж про свій досвід вирощування гіппів у відкритому грунті. Я почала розводити гіппеаструми буквально цим літом. Накупила цибулин та висадила всі дружно в ряд у садку. Це літо було прекрасне в плані погоди, за виключенням жари в серпні. Помірно йшли дощі, навіть більше ніж в минулих сезонах, особливо навесні та в першій половині літа. Я посадила гіппи на відкритому сонці , правда в жару притіняла. А гіменокаліси прийшлось пересадити в тінь під троянди,  бо почали чахнути, жовкнути. ОТже росли вони в мене гарно, правда періодами троихи заливали дощі. В середині вересня пішли рясні дощі, я через два дні безперебійних дощів вирішила викопати гіппеаструми. Викопала в дощ пару штук, дивлюсь підгнили,  я трохи почистила і поклала на зберігання. Буквально на другий день давай викопувати решту - всі гнилі!!!!! капець. ПРотім дістала попередні,  дивлюсь а вони теж продовжують гнити - червоний опік! Отже погнала в "садовник" купила там засіб МАКСИМ - прекрасний проти червоної гнилі. Вимочила всі цибулини по черзі (2 куби на літр води), потім обрізала їх геть начисто (в деяких випадках по пів-цибулини обрізала, дуже глибоко) і помазала зеленькою. Склада на горищі просушуватись. Так і залишила їх на два місяці лежати, поки все листя не пожовкло та не відпало і коріння посохло. Цибулини всі підсохли. Потім в листопаді дружно внесла їх в хату і поклала в тепле місце. Вони в мене полежали ще пару неділь і висадила їх в горшки з землею. Зараз ростуть,  навіть дуже понівичені пустили стрілки, цибуля прийшла до ладу, повиростали нові лусочки,  понівичені повідпадали, цибулини округлились та надувають животи. Вношу добрива. постійно підпушую грунт, в садку теж періодично підпушувала,  а то земля після дощу як камінь. Інколи накривала,  як часті та рясні дощі йшли.
Висновки:
1. червона гниль - бактеріальне,  чи грибкове захворювання, що передається від хворої цибулини до здорової і прогресує при сприятливих умовах,  наприклад висока вологість. Однозначно протравлювати фунгіцидами ВСІ без винятку цибулини,  що росли поруч в одній грядці, навіть якщо вони здорові. І взагалі, пр  пересадці, при закладанні на зберігання або при висадці в грунт протравлювати цибулини в фунгіциді (я обрала Максим), то шкоди не буде, а всяку заразу вб"є.
2. Після покупки нової цибулини та висадки її в грунт до решти теж протравлюю.
3.  Стоїть делема чи висаджувати на другий рік в грунт,  після такого негативного досвіду (адже були вражені відсотків 80 цибулин). Схиляюсь до того щоб висаджувати,  адже в грунті добре розвивається коренева система та й сама цибулина, листя. Взагалі в саду гіппеаструми себе дуже гарно почувають. ЩОдо слимаків - не скажу щоб у мене вони їли листя,  не помічала поки.
4. Перед посадкою в горшки можна замочити цибулини в корневині, щоб гарно вкорінялисЬ або полити пару раз вже посаджені.
Ще забула додати,  що вдалось зібрати колекцію з 33 сортів гіппеаструмів за літо та осінь,  в тому числі й маленьких діток. З них 16 сортів - куплені в магазинах великі, дорослі цибулини що зараз всі пустили стрілки. Ось сьогодні напіврозпустився клоун, та на підході геркулес.  На днях будуть фото. Побачимо чи не буде пересорту.

Последний раз редактировалось,02 декабря 2010г.     18:10


цитата

Offline


02 декабря 2010, 20:59
Ось давайте розберемо "по кісточках".
Mila_Sa
Ви пишете, що саджали прямо цибулинами у грядку. Питання: коли?
у травні? Якого числа?
На мій погляд, висаджування у грядку має той недолік, що при викопуванні травмується коріння. Та ще додатково при сушінні воно пересихає, що призводить до ослаблення рослини - вони ж мусять повторно витрачати ресурси на відновлення кореневої системи.
Зате висаджування у горшках - мобільне, захолодно, чи забагато дощу - склав горщики у ящик та й заніс у приміщення. Можна навіть з пластмасових ажурних ящиків і не виймати.
Профілактика хвороб - це дуже важливо, тут цілком солідарний з Вами.
Основне захворювання гіппів - стагоноспора (червона гниль) викликається мікроскопічним грибком. Ось тому Natali ua і отримала позитивний результат при обробці метронідазолом (трихополом). Все ж вважаю кориснішим використання фундазолу. І як профілактика і як лікування. Максим теж добрий, проте в основному як лікувальний, типу швидкої допомоги. Він же контактний (не системний) всередину рослини не проникає. Дія у нього короткотермінова. Багато російських колег, маючи Максим, мріють дістати фундазол, бо не продається у них.
Якщо гіпп цілком здоровий - то звідки стагоноспора?
З повітря і з дощу. Цей грибок уражує рослини з родини амарилісових, не лише гіппи, але і нарциси (ду-у-уже слабо), гіменокаліси, ісмени, тощо. Спори грибка дуже легкі і розносяться вітром на величезні відстані. З дощем вони осідають на листі, і якщо волога погода, роса, починають проростати і вражати рослину.
Якщо тепла погода - гіппи як правило не вражаються, бо досить стійкі, та і швидко просихають. Але восени холодно, гіппи починають засинати, імунітет падає і вони вражаються.
Тому, кращі результати при вирощуванні надворі - коли рослини висаджують у плівкову теплицю, де на них дощ не падає, тепліше, а щоб не парились, перегрівались - подбати про добру вентиляцію.
Щодо корневіну - я його випробовував минулого року з метою прискорення вкорінення цибулин. Отже, можу повідомити - якщо цибулина ще спить (восени, взимку) то ніякі обробки не ефективні. Також бувають особливо вперті екземпляри з покупних, що втратили коріння через пересушку: те саме - жодні стимулятори не змусили рости коріння. Мало того, навесні і влітку вдалось вкоренити, проте досі листя так і не відросло. Це вже більше року, причому, що цікаво, цибулина не зменшилась, жива. Таке у цибулини Джевела. Зараз стоїть у прохолоді, може нарешті виспиться?

Последний раз редактировалось,02 декабря 2010г.     21:01


цитата

Offline


02 декабря 2010, 21:24
Я новачок у цій справі,  робила як відчувала. Досвід приходить з роками праці. Ви, я бачу досить досвідчений у справі з квітами,  тож буду тільки брати до уваги всі Ваші поради.
Саджала я гіппи як тільки купувала - влітку. і росли вони в мене в грядці до кінця вересня. Зараз всі добре повкорінювались і випускають листя. Надіюсь після нового року будуть випускати стрілки.
З приводу фундазолу - у мене є фундазим, це одне й те саме?
З приводу висаджування в горшках, думаю про це. Адже не хочеться знов реанімувати цибулини від гнилі. Я купувала цибулини у людей спочатку, одна з них приїхала до мене з хворобою, а внаслідок вологості підгнила,  а оскільки всі гіппи рослі поряд,  то підхватиили всі. Але в горшках коренева система не досить розростеться, особливо у великих цибулин, їй просто не буде куди рости, горшки малі.
Але зараз я прошу колег ідентифікувати сорт,  який у мене розпустився сьогодні. Куплений в Украфлорі як клоун,  але мабуть це мінерва. Невже знов пересорт... мінерву я теж купувала,  вона зараз зі стрілкою, цікаво що буде в її випадку! все більше розчаровуюсь в украфлорі. Замість ред пікок у мене розцвіла Леді Джейн, тепер от замість Клоуна - Мінерва. Побачим що замість геркулеса буде!!!!I am malicious


цитата

Offline


03 декабря 2010, 01:04
Mila_Sa
Точно, Мінерва, і гарненька, доглянута Well
З приводу фундазолу - у мене є фундазим, це одне й те саме?
Не зустрічав такого, та  фундазол у кожному садовому магазині продається, і відносно недорого.
в горшках коренева система не досить розростеться, особливо у великих цибулин
Це залежить від величини цибулини і горщика. Покупні великі цибулі із збереженим живим корінням саджаю у горщики 15 см.діам.  
Та це не проблема, якщо правильно підібраний субстрат - рослину можна будь-коли перевалити у ємкість необхідного розміру.
 
Natali ua: есть луковица я переопиляла сама два разных сорта  ей 3года жду не дождусь когда зацветет и что получится
Як цікаво! Вам уже лишилось небагато чекати, ще рік-два і зацвіте! А хто батьки?
У мене поки що лише молоді сіянці, їм ще рости-и.


цитата

Offline


03 декабря 2010, 08:05
Oliq вкажіть будь-ласка з якого ви міста в профелі. А ви випадково в украфлорі гіппи не купували? цікаво в кого ще пересорти.
Последний раз редактировалось,03 декабря 2010г.     09:58
Ось така красота в мене сьогодні.


цитата

Offline


04 декабря 2010, 12:51
Oliq
Mila_Sa
Точно, Мінерва, і гарненька, доглянута Well
З приводу фундазолу - у мене є фундазим, це одне й те саме?
Не зустрічав такого, та  фундазол у кожному садовому магазині продається, і відносно недорого.
в горшках коренева система не досить розростеться, особливо у великих цибулин
Це залежить від величини цибулини і горщика. Покупні великі цибулі із збереженим живим корінням саджаю у горщики 15 см.діам.  
Та це не проблема, якщо правильно підібраний субстрат - рослину можна будь-коли перевалити у ємкість необхідного розміру.
 
Natali ua: есть луковица я переопиляла сама два разных сорта  ей 3года жду не дождусь когда зацветет и что получится
Як цікаво! Вам уже лишилось небагато чекати, ще рік-два і зацвіте! А хто батьки?
У мене поки що лише молоді сіянці, їм ще рости-и.

Переопыляла я, мама красная названия не знаю как я говорю с( бабушкиного подоконика
а папа белый в красную полоску не много похожегона клоун ,это я делала первый раз просто для интереса постараюсь выкласть фото детки переопиленой и родителей.А разве детка должна рассцвести на 5 год я в литературе читала что на 3-4 год?


цитата

Offline


04 декабря 2010, 13:15

 
Natali ua: есть луковица я переопиляла сама два разных сорта, ей 3 года, жду не дождусь когда зацветет и что получится
Як цікаво! Вам уже лишилось небагато чекати, ще рік-два і зацвіте! А хто батьки?
У мене поки що лише молоді сіянці, їм ще рости-и.
Переопыляла я, мама красная названия не знаю как я говорю с( бабушкиного подоконика, а папа белый в красную полоску не много похожего на Клоун ,это я делала первый раз просто для интереса постараюсь выкласть фото детки переопиленой и родителей.А разве детка должна рассцвести на 5 год я в литературе читала что на 3-4 год?
Буде червона квітка, можливі прожилки як у батька. Дійсно, цвітуть залежно від умов, догляду на (3)4(5) рік вирощування з насіння. Мені ж невідомо, якого розміру циблина, скільки було у минулому сезоні крупного дорослого листя і чи заложене суцвіття. В Неті є інформація одного (він недавно помер, і його сайт уже не існує) гіпповода, якому вдалося добитись цвітіння сіянців за прибл.рік з хвостиком !
Як це йому вдалося - досі невідомо. Припускають - за допомогою штучного досвічування та інтенсивного годування.
Будемо з інтересом спостерігати за розвитком і цвітінням Вашого сіянця Well


цитата

Offline


04 декабря 2010, 13:24
Mila_Sa
Ні, в Украфлорі не купував. Хотів замовити по каталогу Інтерфлори, але була інфа, що вони не отримали вказаних сортів. Там був Джангл Стар, от він мене цікавив. Тепер надія на новинки лише весною, але сортимент навесні завжди бідніший. Tears


цитата

Offline


04 декабря 2010, 14:07
Ми теж запилили на роботі квітку рудого гіппеаструма, того що ви бачили на фото і казали, що він "бабушкин". Запилили весною 2008 року, взяли пилок з теї ж квітки і запилили її ж маточку. Цьогоріч в вересні у мене вже цвіла перша цибулина. Тобто два роки. Зараз викидає стрілку друга цибулина від цього опилювання. Квітки дещо менші за батьківські, бо перше цвітіння, але колір ідентичнийWell. Ми запилили декілька квіток , насіння було так багато, що не знали куди дівати,  і я, жаліючи викинути забрала його додому, висадила в ящички (десь влітку), поливала, удобрювала... зійшли як трава! потім деякі почали активно рости, краще ніж інші,  я їх відсадила і вони мені за два роки дали гарні цибулини!!! і от уже діждалась цвітіння. багато цибулин пороздавала, потім почала продавати через інтернет. З цього і почалась моя любов до цих квітів. Ось зроблю фото цибулини зі стрілкою і виставлю.Well

цитата

Offline


06 декабря 2010, 11:13
Прошу помощи!!! У меня вместо Геркулесса традиционно пересорт и вот такой гиппик расцвел. Обратите внимание на лепестки - они какие то слегка покареженные,  и со стрынными пятнами. Прошу опытных коллег подсказать, что это может быть! переживаю чтоб не заразное... у меня на подоконнике много гиппов стоит,  хоть бы не заболели....


цитата

Offline


06 декабря 2010, 14:27
Добрый день!
у меня такой вопрос. Осенью, в сентябре, мне прислали два гиппа, они были поражены красным ожогом, я их обработала, думала они еще будут отдыхать, но они начали выпускать стрелки. Один из них наростил стрелу около 3 см, и распустил только один цветок. Второй все еще растит стрелу, но очень медленно хоть и стоит возле батареи, но на данный момент она вытянулась примерно на 1,5 см...
 
Первый "процвел", вроде начал растить листья , но проблема в том что ни одного нового корня не нарастил, с сентября месяца. Я уже пробовала его и на стакан с водой ставить, и замачивала в цирконе, и ставила в вермикулит (если не ошибаюсь), он там простоял недели две и ничего не наклюнулось. Я теперь не знаю что с ними делать. Второй тоже прошел все эти процедуры. Те несколько полусухих корней что были - подгнили, хотя старалась за этим следить. луковицы плотные, но конечно пообрезанные. Но ведь без корней они не начнут нормально расти. Что же с ними делать.
у меня были детки других гиппов и росли они нормально, и корней было много.
В чем же причина такого состояния этих гиппов?
 
спасибо
Последний раз редактировалось,06 декабря 2010г.     14:28


цитата

Offline


06 декабря 2010, 14:54
не мучайте растение. отцветут и укореняться. у меня тоже такое было, луковица с цветоносом вывалилась из горшка под тяжестью цветоноса и небыло корней, потом начали потихоньку прорастать. Оставьте в покое. я несколько раз полила корневином и все.  будете в стакан с водой ставить - луковица сгниет.

цитата

Offline


06 декабря 2010, 15:47
Помогите пожалуйста. Заболел гиппик. вернее я уверена что я его пораженным уже купила. Расцвели цветки, на них светловатые пятна и какие то покареженные участки. Листья растут с налетом каким то, сверху усыхают... вобщем я даже не знаю как обьяснить, смотрите сами.
и еще - только сегодня увидела что по цветкам, луковице и листьям лазит какая то зараза, как блошки маленькие.
че далать то мне с ним? как лечить???? изолировала от всех.
Подскажите срочно а то загнется.
Купила на свою голову! еще и пересорт. Уважаемые форумчане призываю всех не покупать больше гиппеаструмы в в Украфлоре в Киеве!  а то получите себе гемморой такой как я!

Последний раз редактировалось,06 декабря 2010г.     15:48


цитата

Offline


06 декабря 2010, 17:48
Mila_Sa
Ну і мусить Oliq виручати So-so
Трипси у Вашого гіпа. А воно така зараза, що дуже швидко множиться та ще й літає. Якщо в Украфлорі була хоч одна рослинка заражена, то воно розповзлося по всіх.
Позбавитись від них легко: оприскайте актелліком і натягніть на Вашу рослинку поліетиленовий прозорий мішок. Хай так пару днів постоїть. Потім знімете і перевірите - чи здохли. Процедуру повторити через тиждень і через два, бо вони відкладають яйця і з них знову відроджуються. Але перевірте, чи не розлізлися - тоді треба обробити всі Ваші рослини. Ваша помилка - не обробили свіжо куплені цибулини для профілактики в інсектицидах, і зразу поставили у колекцію. Треба створити власний маленький карантин, де тримали б свіжі надбання прибл. місяць, щоб не заносити всяку заразу у колекцію.
Зауваження. Щось Ваші фото мені багато трафіку з"дають. Як далі так буде - не буду  читати.
 
maxaveligВітаю із вступом у ряди гіпоманів! Well
Mila_Sa Вам дала добру і єдино правильну пораду. Коли гіпи цвітуть - усі ресурси йдуть на цвітіння, і лише після цього вони переключаються на коренеутворення. Тому жодні стимулятори та інші чари ( включаючи тримання над водою, та інші "танці з бубнами" Very we! ) не дадуть жодного ефекту. Отже,"спокій, ще раз спокій" і терпіння. Вкоріняться, куди вони подінуться! Well

Последний раз редактировалось,06 декабря 2010г.     17:55


цитата

Offline


06 декабря 2010, 17:52
Oliq нарешті дочекалась Вашого повідомлення. Уже мені підказали, що це тріпс, але мені Важливі Ваші поради. Дякую.
Последний раз редактировалось,06 декабря 2010г.     17:54
До речі, я як купувала цибулини, повністю занурювала їх в Максим і протравлювала там одну годину. Абсолютно всі гіппеаструми. Це завелось незнаю звідки...ой яка неприємність, я он тільки но на каланфоє ще виявила їх, також ізолювала. Буду обробляти всі рослиниNot so...в мене їх дуже багато.
Последний раз редактировалось,06 декабря 2010г.     17:59
Це виходить, що тріпси вже давно на моему гіппеаструмі,  раз так понівичили мою квітку.


цитата

Offline


06 декабря 2010, 18:04
Максим - контактний фунгіцид, на комах не діє. Тому треба додатково обробляти системними інсектицидами, та знати - якими, бо не всі трипсів убивають.
Зауваження. Щось Ваші фото мені багато трафіку з"дають. Як далі так буде - не буду  читати.


цитата

Offline


06 декабря 2010, 18:06
розміри всіх моїх фото 640*480.

цитата

Offline


06 декабря 2010, 18:20
Не в розмірах а в кілобайтах справа. Вони у Вас стиснуті, проте їх багато, тому сторінка довго грузиться. Наприклад, нащо аж три фото по прибл.80 кілобайт Мінерви? Про якість останнього краще промовчу, чи варто було це показувати?
Для ідентифікації сота гіпа достатньо 1 фото у фас і 1 у профіль, іноді крупним планом горло, і все.
Або ж обрізати і стискати сильніше. Well
Последний раз редактировалось,06 декабря 2010г.     18:28
На radical.ru можна загрузити фото, стиснути його і відправити  невеликим, під фото напис: увеличить. Хто схоче роздивитись - натисне і загрузить.
Я часто і багато відвідую різні сайти, форуми , і вперше такий зустрічаю.


цитата

Offline


Наверх
Страница: 1   ... 8 9 10 11  12  13 14 15 16 ...   29

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 5, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 72135, Пользователи: 18744
Приветствуем нового пользователя, VallerieMeshko
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Дабы было НЕ поздно. Простые правила ухода за
Лучшая профилактика от болезней комнатных растений -
Восемь Золотых правил содержания комнатных растений
Полезные советы от специалиста:
Побілка дерев восени - важливий агротехнічний прийом,