Растения Дендрология Статьи Парк Roshen, Київ
Парк Roshen, Київ

Парк Roshen, Київ


В Європі вже досить давно практикують перетворення промислових територій, які перестали використовувати за прямим призначенням, в парки, сади, багатофункціональні громадські простори. Яскравим прикладом цього є один з найбільших парків Парижу - «Ля-Віллетт» (фр. Parc de La Villette) , який створений на території колишнього ринку по продажу худоби та скотобійні. Про цей парк на порталі є стаття автора, з якою можна ознайомитись - ТУТ

В Україні, нажаль, більшість таких територій віддають під будівництво житлових або торговельно – розважальних комплексів. В Києві, наприклад, верстатобудівний завод «Веркон» та овочеву фабрику віддали під будівництво житлових комплексів, а частину заводу «Більшовик» під торгівельний центр.

Добре, що приємним винятком стало створення парку Roshen. Він був створений на частині території кондитерської фабрики, яка до приватизації називалась « Кондитерська фабрика ім. Карла Маркса»


Загальний вид парку

Коротка історія створення парку

В 2014 році керівництво фабрики «Рошен» вирішило перенести частину виробничих потужностей з Києва до Вінниці та Борисполя, а на звільненій території фабрики створити громадський простір «Roshen Plaza» та головний офіс корпорації. Головним завданням було – перетворити промислову територію на відкритий затишний простір для мешканців та гостей столиці.

В 2016 році був оголошений міжнародний закритий конкурс на створення концепції громадського простору (парку) В конкурсі взяли участь 6 компаній – три українські та стільки ж іноземних. Перемогла французька компанія "In Situ" із Ліона. Українські компанії, студія ландшафтної архітектури Kotsiuba, київське архітектурне бюро AER та інші , були задіяні для адаптації проекту до українських реалій та будівельних норм.

Українською компанією «Грассер» запроектовано систему автоматичного поливу, проведено всі необхідні земляні роботи, виконано формування рельєфу, зміцнення схилів та облаштування газонного покриття.

Адаптацію проектних рішень саме по ландшафтного дизайну, підбір рослин з урахуванням екологічних умов та роботи по озелененню виконувала українська ландшафтна фірма «TERi-TORi»

Парк для відвідувачів вперше був відкритий 30 листопада 2019 року, а 7 грудня цього ж року відбулось урочисте відкриття ковзанки та запалення Новорічної ялинки.Візуалізація проектних рішень парку


Парк на початку будівництва

Основні об’єкти парку

Парк багатофункціональний , в ньому передбачені об’єкти , які забезпечують відвідувачів цікавим перебування у всі сезони року.

Головними об’єктами в парку є:

  • Фонтани перед центральним фасадом будівлі
  • Ковзанка взимку – 2000 кв.м. ( влітку передбачалась зелена галявина, яка поки не влаштовувалась, в весняно-літний-осінній період нині це зручне місце для катання на роликах)
  • Внутрішній сад для працівників
  • Велика площа для паркування автомобілів
  • Сімейні кафе біля фасадів будівель
  • Зручний вихід з підземного переходу на територію.
  • Світлове шоу (3D mapping) на фасадах будівлі


Фонтани перед центральним фасадом будівлі

Зимовий каток площею біля 2000 кв.м.

Площа для паркування

Внутрішній сад для працівників


Світлове шоу на фасадах будівлі

Парк Roshen у всі пори року

ВЕСНА

В будь якому парку весна то пробудження природи, буяння цвітіння квітів та деревних рослин. Звичайно, не є виключенням і парк Roshen. В кінці квітня – на початку травня, коли декоративні трави ще лише відростають, по всьому парку квітують цибулинні квіти, в основному різноманітні сорти нарцисів. Їх тут висаджено біля 60 тисяч! Цікаво, що їх можна побачити не лише на місцях де ростуть декоративні трави та багаторічники, а навіть в пристовбурових кільцях дерев та кущів (дивись фото).

Весною на території парку рясно і красиво квітують різні сорти сакур ( вишня дрібнопильчаста) - магнолія Суланжа, черемха Маака та віргінська, кизил Коуза, різні види та сорти спіреї, дерен та ін.

ЛІТО

Влітку парк прикрашає велика кількість багаторічних квітів , які висаджені майже по всій території парку. Це досить великий асортимент красиво квітучих та декоративно - листяних трав’янистих багаторічників – монарда (червона рута), непета (котяча мята), герань, шавлія, лілейники (гемерокаліс), хости, папороті, пахізандра , чистець (заячі вушка) та ін.

В другій половині літа вже «показують» свою красу декоративні трави, більшість яких квітує в цей період. Майже одночасно розпочинають квітувати багаточисельні сорти гортензії волотистої, яких дуже багато висаджено в парку та гортензія дуболиста.

Високорослі дерева (клени, горобини, ліквідамбари, горобини та ін.) в цей період не лише пркрашають буянням зеленої маси крон, а і створюють оптимальні умови для відпочинку відвідувачів, створюючи тіньові зони.

Цікавою розвагою, особливо для дітлахів, є великий фонтан, який запрограмований на різні потоки води під час його роботи і діти в спеку із задоволенням бігають між струменями води.

ОСІНЬ

Родзинкою зелених насаджень парку є велика кількість видів та сортів декоративних злакових трав. Саме вони стають окрасою парку восени, так як більшість із них саме в цей період приваблюють своїм рясним плодоношенням. Це, насамперед, різноманітні сорти місантуса китайського та різних видів та сортів пенісетума, молінії та осок. Крім цих видів є інші декоративні трави – вівсяниця, просо, щучка та ін.

 

В парку висаджені і багаторічні квіти, які розпочинають квітувати влітку і продовжують квітувати восени – анемона японська, гаура, вербена бонарська, деревій та ін.

В перший половині осені залишаються привабливими і більшість сортів Гортезії волотистої.

 

Особливого колориту парку в цей період додає осінній забарвлення листяних дерев – різих сортів кленів, берези, тополі тремтячої (осика), граба, дерена Коуза , софори, магнолії та ін.

ЗИМА

В зимовий період основним «магнітом» для відвідування парку стає велика крижана ковзанка, яка працює майже всю зиму.

Для любителів катання на ковзанах організований їх прокат, велика кількість кав’ярень з різноманітними стравами приваблюють відвідувачів. Є також зручні комфортні вбиральні.

В цей період на фасадах будівель фабрики влаштовується грандіозне світлове шоу на новорічну тематику.

На новорічні свята в центрі ковзанки ставлять святкову велику новорічну ялинку , яка підсвічується сотнями вогнів.

Красу парку в зимовий період підтримують багаточисельні хвойні дерева (сосни), білі стовбури берез та яскравий колір кори на стовбурах черемхи Маака. Дуже гарно прикрашає парк і добре продумана підсвітка дерев, кущів, будівель та малих архітектурних форм (МАФів) .

Цей, відносно молодий парк (громадський простір) вже став досить популярним серед киян та гостей міста. Особливо людно в ньому в зимовий період під час новорічних свят та часи роботи льодової ковзанки.

Для багатьох ландшафтних дизайнерів парк став наглядним прикладом втілення нових підходів в підборі асортименту рослин для озеленення міст та в дизайні парків та громадських просторів.

P.S. Всі фото в статі зроблені автором в 2019-2022 році. При їх використання посилання на портал ВАШ САД обов’язкове.

Петро Рековець – дендролог,
голова правління Київського ландшафтного клубуДата публикации:  15 декабря 2022г.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии:
Вы можете добавить свой комментарий.
Для этого вам необходимо зарегистрироваться либо авторизироваться.

Михалыч, 2022-12-16 15:58:36
На порталі ВАШ САД за посиланням нижче можна переглянути фотоальбом "Парк Roshen - всі пори року" в якому більше 220 фото зроблені автором статті в 2019 - 2022 році . https://www.vashsad.ua/gallery/photos/gallery/510/
Михалыч, 2023-08-13 23:04:15
Керівник ландшафтної фірми «TERi-TORi» Олена Бальжик в розмові з автором статті навела такі цифри по парку : " На островах зелені загальною площею 5000 м кв висаджено 16 тис багаторічників, 11 тис кущів і 400 дерев, 80 тисяч цибулин нарцисів. Верхній шар субстрату, що ми завезли і розпланували - 2 000 кубів...."

Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Новое на форуме
Лише ОДНА  рослина ( клен
Сегодня, 00:36
В Одесі є море, а є місце де "море" квітів!
Вчера, 22:33
Вихідні з Літніми квітами Садових центрів ВАШ САД!
Вчера, 22:29
11 великих тематичних садів в одному парку!
Вчера, 08:41
На порталі ВАШ САД  опублікована фотогалерею
Вчера, 08:34
Реклама
Отдых в Одессе с питанием и лечением
Ландшафтное проектирование в Одессе
В садовый центр
Оптовые продажи

Оптовые продажи

Оптовые продажи цветов и сопутствующих товаров
Интернет магазин футболок

Интернет магазин футболок

Купи себе футболку с индивидуальным дизайном
Теги