Форумы Актуальные темы сезона Экология: проблемы и пути решения. Экология: новости, факты, события....
Страница:  1  2 3 4 5 6 7 8
Быстрый переход
21 апреля 2024, 01:36


цитата

Offline


21 марта 2024, 11:54


цитата

Offline


20 марта 2024, 15:56
З ДНЕМ ЗЕМЛІ!
Шануємо !
 


цитата

Offline


03 марта 2024, 13:39
3 березня - Всесвітній день дикої природи.
 
Цьогоріч він проводиться під темою: «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети», з метою привернення уваги до ключової ролі лісів, лісових видів та екосистемних послуг в підтримці життєдіяльності сотень мільйонів людей по всьому світу.
 

 


цитата

Offline


01 февраля 2024, 21:19
Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь (World Wetlands Day), започаткований з нагоди ухвалення Конвенції з водно-болотних угідь, яка була підписана 2 лютого 1971 року.
 

 


цитата

Offline


04 октября 2023, 23:42
4 жовтня - Всесвітній день ЗАХИСТУ тварин
 

Всесвітній день тварин – привід ще раз нагадати про відповідальність, яку ми маємо нести перед різноманітними видами тварин.
 
Щоб допомогти тваринам, ми можемо дотримуватися етичних стандартів, сприяти законодавчій регуляції поводження з тваринами, підтримувати організації, які допомагають тваринам і займаються їх реабілітацією, а також просвітницьку роботу щодо важливості шанобливого ставлення до тварин.
 
Згадуючи про цей день, ми маємо завжди пам'ятати, що ми є відповідальними за майбутнє нашої планети і всього її різноманіття. Кожен з нас може внести свій внесок у збереження та захист лісу, природи та тварин.
 
цитата

Offline


16 сентября 2023, 10:47
17 вересня – День працівників лісу.
 
Вітаю колег з професійним святом!
Зичу всім міцного здоровя, натхнення на добрі справи!
Процвітання лісовій галузі країні!
 

 


цитата

Offline


28 июля 2023, 22:49


цитата

Offline


16 июля 2023, 00:24
Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому урядовий Проект Закону про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я"
 

 
Велику кількість авторських фото парку можна пдивитись за посиланням: https://www.facebook.com/photo?fbid=6350698265007889&set=pcb.1317745942202736
 

 

 цитата

Offline


05 июня 2023, 14:09
Вітаємо причетних!
А нині така екологічна обстановка планети, що до охорони навколишнього природного середовища мають БУТИ ПРИЧЕТНИМИ ВСІ ЛЮДИ ПЛАНЕТИ!
 

 

 


цитата

Offline


15 апреля 2023, 20:20
15 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ
 
- Кожна людина повинна володіти певними екологічними знаннями, ваємодіяти з Природою, щоб бути готовою зберігати та охороняти Смараагдові оселища, цінні природно-заповідні території, різноманіття флори та фауни.
 
- Надважливо своїми знаннями ділитися з пересічними громадянами, з підростаючим поколінням.
 
- Не забуваймо, що Людина - частина Природи!
 


цитата

Offline


31 марта 2023, 00:10
Щоб вони нас радували і наступного року!
 


цитата

Offline


21 марта 2023, 11:22
21 березня - Міжнародний день лісів.
 


цитата

Offline


20 марта 2023, 11:52
ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗЕМЛІ

 
ЧИСТО ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ
 
Проблема із відходами стоїть перед людством, з того самого часу, як воно з'явилося на землі, і з часом вона стає все серйознішою.
 
На сьогодні в Україні проблема сміттєзвалищ – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Це питання потребує негайного вирішення не тільки в Україні, а й у всьому світі.
 
У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан та ін.
 
Відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається шляхом утилізації чи видалення. На сьогодні, проблема сміття або твердих побутових відходів, що створюються у житлово-комунальному господарстві (побуті), є актуальною в будь-якому місті нашої країни, і потребує якнайшвидшого свого вирішення.
 
Звалища – це ділянки землі, на яких безконтрольно зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи.
 
Викидаючи  сміття, люди порушують один з основних екологічних законів – кругообіг речовин у природі. Адже, вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності, повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом.
 
Окремі побутові відходи будуть забруднювати землю десятиліттями, а деякі – навіть століттями. Так, металева банка з-під консервів розпадається лише через 10 років, перепалена металева банка – за 5 років, обгортка від цукерок – за 20, алюмінієва банка – за 200 років. Розкидані повсюди поліетиленові пакети не розпадатимуся упродовж 300 років, пластикові пляшки – 500, а викинуті скляні пляшки можуть пролежати аж до 1000 років.
 
Узбіччя доріг, що пролягають поруч із сміттєзвалищами, нажаль приємно не тішать: целофан на деревах, купа різнокольорових обгорток, пластикові пляшки, повні мішки із сміттям все це нав’язливо впадає у вічі.
 
Основні причини, через які не можна допускати накопичення сміття у лісах або будь-яких інших природних об’єктах:
 
- Навіть невеликі сміттєзвалища порушують нормальний обіг речовин в екосистемі, небезпечні речовини безперешкодно потрапляють та отруюють ґрунти і води.
 
- Дикі тварини та птахи можуть випадково з’їсти те, що вб’є їх зсередини. У мережі легко знайти фото виснаженого вовка, який засунув голову у пластикову пляшку і через це не міг нічого їсти, або птахів, шлунок яких сповнений пластикових дрібничок. Смітники приваблюють тварин, і знищують їх.
 
-Сміттєзвалища є джерелом таких парникових газів як метан, які утворюються через природні процеси розкладання органічних відходів. Ідеальна доля органічних відходів — перетворення на компост для збагачення ґрунту, друга опція — перетворення на енергію шляхом утворення біогазу. Але у лісах вони просто стають джерелом забруднюючих газів та жахливого запаху.
 
М.н.с. Таня Безпала


цитата

Offline


04 марта 2023, 00:18
3 березня -  День дикої природи
 
Рівно 50 років тому (в 1973 р.) у Вашингтоні було підписано Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флора, що перебувають під загрозою зникнення. Мета Конвенції – гарантувати, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їх виживанню. Цей міжнародний договір на сьогодні надав різні ступені захисту для більш ніж 37 000 видів тварин і рослин.
 
А 20 грудня 2013 року на 68-й сесії Генеральна Асамблея ООН у резолюції 68/205 проголосила 3 березня (день підписання Конвенції) Всесвітнім днем дикої природи.
 
Чому так важлива ця дата?
Ми живемо в переважно урбаністичному та аграрному світі, де через ріст населених пунктів та сільськогосподарських угідь все менше місця залишається для дикої природи. Щороку люди з дикої природи вилучають мільйони гектарів природних ареалів – середовище існування тварин та рослин. Також відбувається активне вилучення з природи самих живих організмів, особливо з водного середовища (збільшення вилову риби, інших морських істот). Через це, за підрахунками вчених, за останні 50 років популяція тварин на нашій планеті скоротилася на 69%, у продовж останніх 30 років лише популяція комах скоротилася майже на чверть, а найближчим часом ми можемо втратити близько мільйона видів живих організмів.
 
Чому важливим є партнерство для збереження дикої природи?
Бо лише разом ми зможемо запобігти неминучим змінам. Лише спільно ми здатні зберегти багатство нашої природи. Лише нашими загальними зусиллями, у партнерстві з іншими людьми, організаціями, державами – усім світом, ми можемо захистити дику природу, запобігти зникненню з нашої планети видів, що перебувають під загрозою і, зрештою, зберегти наше довкілля заради майбутніх поколінь.
 
(текст Ольги Бєльської, фотоколаж з фото Сергія Жили, Ольги Бєльської) Взято із фейсбук.
 


цитата

Offline


18 февраля 2023, 13:19
Нещодавно взяв участь у круглому столі на тему: « Перспективи відтворення лісів України: можливості і використання інтродуцентів та загроза інвазійних видів» , який відбувся 16 лютого в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
 
Було досить багато цікавих і корисних виступів науковців та представників громадських організацій, які в своїх виступах виклали своє бачення по темі.
 
По результатах круглого столу був прийнятий «Проект рішення щодо використання інтродукованих видів» в якому наголошено про необхідність зваженого використання інтродукованих видів та дані рекомендації по забороні використання інвазійних видів у відновленні та створенні лісів.
 
Було приємно зустріти на заході однокурсників та багатьох колег по спільний праці в минулі роки.
 


 


цитата

Offline


11 января 2023, 13:27
11 січня – Міжнародний день заповідників і національних парків ( International Day of Reserves and National Parks).
 
- Природоохоронні об’єкти є не лише гарантією збереження унікальних екосистем, але і ландшафти неймовірної первісної краси, які наше покоління залишає прийдешньому.
 
- Вперше цей день урочисто відзначили у 1997 році за ініціативи Центру охорони дикої природи (World Wide Fund for Nature) та Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature).
 
- Всього у світі створено більш як 11 тисяч заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку. Вони  відіграють  важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.
 
- В Україні функціонують 5 біосферних та 19 природних заповідників, 56 національних природних парків.
 
Цього року заповідні території України переживають найважчі часи за всю добу незалежності України. Частина їх перебуває під тимчасовою окупацією,  перебувають у зоні бойових дій та переживають гуманітарну кризу.   При цьому, ні одна територія ПЗФ не припинила роботу. Навіть в умовах окупації та бойових дій заповідники та нацпарки продовжують роботу і розраховують запрацювати на повну після звільнення України воїнами ЗСУ.????????
 
Основну загрозу біорізноманіттю становить споживацька та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно – болотних угідь, степових екосистем, природних лісів тощо. Знищення навколишнього середовища відбувається внаслідок розорювання земель, вирубування лісів з подальшою зміною цільового призначення земель, осушення або обводнення територій, промислового, житлового та дачного будівництва тощо.
 
Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише працівників установ природно-заповідного фонду, а й кожного жителя краю. Адже ми повинні пам’ятати, що зберігаємо усе це для наших нащадків.
 


цитата

Offline


23 декабря 2022, 12:08
Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Правил відтворення лісів
 
Внесення цих змін було передумовлено схваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів», який заклав основу для зміни підходів до створення нових лісів
 
Основні зміни, які були внесені у Правила:
 
- Нові правила, так само як і Закон, забороняють використовувати інвазійні види дерев. Відповідно до постанови Кабміну, перелік таких видів протягом майбутніх трьох місяців має затвердити Міндовкілля.
 
- Розширено дію закону - заборонено створення лісів у степах, луках, болотах, біогалявинах.
 
- Встановлено заборону на створення лісів у місцях, де наявні тварини чи рослини з Червоної книги, за умови, якщо це може зашкодити таким видам.
 
- При створенні лісів необхідно враховувати вимоги охоронних зон для збереження біорізноманіття та висновків з оцінки впливу на довкілля.
 
- Надано можливість громадського контролю. Зокрема, обов’язкове оприлюднення зведених відомостей про проєкти лісових культур на офіційних вебсайтах лісгоспів.
 
- Тепер вимоги щодо відтворення лісів стосуються не тільки постійних лісокористувачів, але й власників, орендарів та користувачів землі, де розташовані полезахисні лісові смуги.
 
- Встановлено єдині вимоги до циклу відтворення лісів.
 
- Визначено стандарти, яким мають відповідати лісове насіння і садивний матеріал.


цитата

Offline


11 декабря 2022, 19:58
Міжнаро?дний день гір (англ. International Mountain Day) — міжнародне свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН.

Відзначається щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року.

 


цитата

Offline


07 декабря 2022, 00:19
Від збереження родючості грунтів теж залежить майбутнє людства
 

 


цитата

Offline


Наверх
Страница:  1  2 3 4 5 6 7 8

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 10, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 76026, Пользователи: 18987
Приветствуем нового пользователя, Beatrice98
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Станом на 30 травня 2024 кількість переглядів згаданої
«Календар квітування дерев, кущів та ліан, 2024»
Не дивлячись на те, що форуми  , можна сказати,
Добрий день! Допоможіть, будь ласка, виявити причину,
Красиві фото виставкових садів у