Форумы Актуальные темы сезона Экология: проблемы и пути решения. Экология: новости, факты, события....
Страница: 1 2 3 4 5 6 7  8 
Быстрый переход
20 марта 2023, 11:52
ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗЕМЛІ

 
ЧИСТО ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ
 
Проблема із відходами стоїть перед людством, з того самого часу, як воно з'явилося на землі, і з часом вона стає все серйознішою.
 
На сьогодні в Україні проблема сміттєзвалищ – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Це питання потребує негайного вирішення не тільки в Україні, а й у всьому світі.
 
У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан та ін.
 
Відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається шляхом утилізації чи видалення. На сьогодні, проблема сміття або твердих побутових відходів, що створюються у житлово-комунальному господарстві (побуті), є актуальною в будь-якому місті нашої країни, і потребує якнайшвидшого свого вирішення.
 
Звалища – це ділянки землі, на яких безконтрольно зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи.
 
Викидаючи  сміття, люди порушують один з основних екологічних законів – кругообіг речовин у природі. Адже, вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності, повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом.
 
Окремі побутові відходи будуть забруднювати землю десятиліттями, а деякі – навіть століттями. Так, металева банка з-під консервів розпадається лише через 10 років, перепалена металева банка – за 5 років, обгортка від цукерок – за 20, алюмінієва банка – за 200 років. Розкидані повсюди поліетиленові пакети не розпадатимуся упродовж 300 років, пластикові пляшки – 500, а викинуті скляні пляшки можуть пролежати аж до 1000 років.
 
Узбіччя доріг, що пролягають поруч із сміттєзвалищами, нажаль приємно не тішать: целофан на деревах, купа різнокольорових обгорток, пластикові пляшки, повні мішки із сміттям все це нав’язливо впадає у вічі.
 
Основні причини, через які не можна допускати накопичення сміття у лісах або будь-яких інших природних об’єктах:
 
- Навіть невеликі сміттєзвалища порушують нормальний обіг речовин в екосистемі, небезпечні речовини безперешкодно потрапляють та отруюють ґрунти і води.
 
- Дикі тварини та птахи можуть випадково з’їсти те, що вб’є їх зсередини. У мережі легко знайти фото виснаженого вовка, який засунув голову у пластикову пляшку і через це не міг нічого їсти, або птахів, шлунок яких сповнений пластикових дрібничок. Смітники приваблюють тварин, і знищують їх.
 
-Сміттєзвалища є джерелом таких парникових газів як метан, які утворюються через природні процеси розкладання органічних відходів. Ідеальна доля органічних відходів — перетворення на компост для збагачення ґрунту, друга опція — перетворення на енергію шляхом утворення біогазу. Але у лісах вони просто стають джерелом забруднюючих газів та жахливого запаху.
 
М.н.с. Таня Безпала


цитата

Offline


21 марта 2023, 11:22
21 березня - Міжнародний день лісів.
 


цитата

Offline


31 марта 2023, 00:10
Щоб вони нас радували і наступного року!
 


цитата

Offline


15 апреля 2023, 20:20
15 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ
 
- Кожна людина повинна володіти певними екологічними знаннями, ваємодіяти з Природою, щоб бути готовою зберігати та охороняти Смараагдові оселища, цінні природно-заповідні території, різноманіття флори та фауни.
 
- Надважливо своїми знаннями ділитися з пересічними громадянами, з підростаючим поколінням.
 
- Не забуваймо, що Людина - частина Природи!
 


цитата

Offline


05 июня 2023, 14:09
Вітаємо причетних!
А нині така екологічна обстановка планети, що до охорони навколишнього природного середовища мають БУТИ ПРИЧЕТНИМИ ВСІ ЛЮДИ ПЛАНЕТИ!
 

 

 


цитата

Offline


16 июля 2023, 00:24
Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому урядовий Проект Закону про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я"
 

 
Велику кількість авторських фото парку можна пдивитись за посиланням: https://www.facebook.com/photo?fbid=6350698265007889&set=pcb.1317745942202736
 

 

 цитата

Offline


28 июля 2023, 22:49


цитата

Offline


16 сентября 2023, 10:47
17 вересня – День працівників лісу.
 
Вітаю колег з професійним святом!
Зичу всім міцного здоровя, натхнення на добрі справи!
Процвітання лісовій галузі країні!
 

 


цитата

Offline


04 октября 2023, 23:42
4 жовтня - Всесвітній день ЗАХИСТУ тварин
 

Всесвітній день тварин – привід ще раз нагадати про відповідальність, яку ми маємо нести перед різноманітними видами тварин.
 
Щоб допомогти тваринам, ми можемо дотримуватися етичних стандартів, сприяти законодавчій регуляції поводження з тваринами, підтримувати організації, які допомагають тваринам і займаються їх реабілітацією, а також просвітницьку роботу щодо важливості шанобливого ставлення до тварин.
 
Згадуючи про цей день, ми маємо завжди пам'ятати, що ми є відповідальними за майбутнє нашої планети і всього її різноманіття. Кожен з нас може внести свій внесок у збереження та захист лісу, природи та тварин.
 
цитата

Offline


01 февраля 2024, 21:19
Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь (World Wetlands Day), започаткований з нагоди ухвалення Конвенції з водно-болотних угідь, яка була підписана 2 лютого 1971 року.
 

 


цитата

Offline


03 марта 2024, 13:39
3 березня - Всесвітній день дикої природи.
 
Цьогоріч він проводиться під темою: «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети», з метою привернення уваги до ключової ролі лісів, лісових видів та екосистемних послуг в підтримці життєдіяльності сотень мільйонів людей по всьому світу.
 

 


цитата

Offline


20 марта 2024, 15:56
З ДНЕМ ЗЕМЛІ!
Шануємо !
 


цитата

Offline


21 марта 2024, 11:54


цитата

Offline


21 апреля 2024, 01:36


цитата

Offline


05 июня 2024, 12:38
Дбайливе відношення до природи - справа кожної людини планети!
 


цитата

Offline


07 июля 2024, 12:43
Із святом причетних до заповідної справи - Днем працівника природо-заповідної справи, яке в Україні відзначається щороку 7 липня.
 

 

 


цитата

Offline


12 июля 2024, 22:19
Значення ЛІСІВ для планети надзвичайно важливе!
Втім, схоже, в Україні це розуміють далеко не всі, навіть ті, хто в них господарює від імені держави.
 
Наслідки реформи в лісовій галузі, що нині проводяться  в України,  можуть буть катастрофічними для лісів, а відповідно і в цілому для навколишнього природного середовища.  
 

 


цитата

Offline


Наверх
Страница: 1 2 3 4 5 6 7  8 

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 2, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 76246, Пользователи: 18997
Приветствуем нового пользователя, Gena1907
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Як гарно квіти в контейнері доповнили квітник!
Що таке ШІ ( штучний інтелект) можна прочитати ТУТ:
Як легко ШІ ( штучний інтелект) може ввести людей в
Чи корисним було ЦЕ відео для Вас?
Нагадуємо за корисне відео на каналі ВАШ САД: