Форумы Актуальные темы сезона Статьи Сезонный календарь работ на ЯНВАРЬ... ...
Страница:  1  2 3
Быстрый переход
26 января 2023, 20:38
Колеги радять:
 
Догляд за садом у безсніжну зиму
 
Садівники вже стали звикати до мінливої та нестабільної погоди в середині зими.  У січні останніми роками ми замість снігових кучугурів можемо спостерігати голу, злегка розкислу від денних відлиг землю.
 
Тому якщо ви восени тільки злегка підгорнули смородину,  малину і молоді дерева, понадіявшись на сніговий  покрив, укрийте їх землею додатково для захисту від морозів.
Пристовбурні кола молодих дерев засипте шаром землі товщиною  15-20 см. Головне – зберегти від морозу кореневу систему та основу штамба.
 
Також важливе значення має зимова робота  з запобігання поширення у саду грибкових хвороб та шкідників.  Наприклад, звернемо увагу на малину. Після заморозків на деяких пагонах можуть проступити фіолетові та бурі плями.  Це бура плямистість, яка створює ризик зараження всього малинника.  Тому заражені пагони видаляють  та спалюють  саме у цей час.
 
Також варто позбутися  усохлих та муміфікованих плодів на деревах, оскільки вони є серйозною загрозою розповсюдження  грибкових та інфекційних хвороб. Необхідно уважно оглянути дерева на наявність гнізд шкідників, наприклад,  кільчастого шовкопряда, який відкладає кільцеподібні яйцекладки на однорічних і дворічних пагонах. Такі гілочки також необхідно зрізати  та  знищити.
 
Крім того, потрібно придивитися до здвоєних листків, що звисають у павутині, – в них зимують гусениці золотогуза. Їх теж треба акуратно зняти та спалити.
 цитата

Offline


25 января 2023, 17:55
Слід звернути увагу. В січні це НЕ рідкість:
 
Увага, можливе зледеніння росли!
 
-Температура повітря протягом тижня коливатиметься від -5 до +4 градусів, очікуються опади у вигляді дощу із переходом у мокрий сніг.
 
-Для уникнення зледеніння та пошкодження рослин, рекомендуємо максимально струшувати з них вологу.
 
Завжди готові допомогти:
 
0 800 306 307
098 181 23 53
З повагою,
відділ озеленення компанії «Ваш Сад»

 


цитата

Offline


15 января 2023, 15:28
Колеги діляться своїм досвідом:
 
Зимовий догляд за городом
 
У разі сильних морозів  у малосніжну зиму є небезпека вимерзання окремих культур. У цьому випадку додатково накрийте грядки агроволокном та накидайте на них сніг із доріжок.
 
При відлизі та великому шарі снігу  є небезпека скупчення талої води  та появи крижаної кірки (якщо несподівано вдарять морози).  Це небезпечно для озимих зернових та підзимових посівів овочів.
За можливості спробуйте відвести талу воду.
У часнику  та у цибулинних  культур трапляється випирання та оголення коріння. Це вирішується підсипкою мульчи і підгортанням.  
Не забудьте приділити увагу багаторічним культурам – ревеню, спаржі, багаторічним різновидам цибулі.

 

 


цитата

Offline


11 января 2023, 00:34
Зимова побілка дерев
 
Взимку потрібно перевірити і, якщо необхідно, відновити побілку дерев , особливо молодих.  Робити це потрібно у сухий світлий день.  Внаслідок такої обмазки штамбів та скелетних гілок знищується маса шкідливих комах, личинок, яєць, які заховані в тріщинах кори.
А самі дерева будуть захищені від невчасного  нагрівання та переохолодження. Шари побілки пом’якшують різкі коливання температури і запобігають сильному промерзанню внутрішніх тканин.
 
Побілку роблять таким  розчином: 2 кг свіжогашеного вапна і 500 г залізного або 300 г мідного купоросу на 10 л  води. Дуже добре додати туди глину та коров’як.


цитата

Offline


08 января 2023, 11:39
Михалыч
Прогноз погоди в Україні на січень 2023 року
 
У понеділок та вівторок, 2-3 січня, в Україні мінлива хмарність. Опадів у ці дні не очікується. Температура повітря вночі буде в межах +3...+8°С, вдень на півночі та сході очікується +7...+12°С. У західних, центральних та південних регіонах повітря прогріється до +11…+16 °С. Вітер західний, південно-західний, 7-12 м/с.

А от що було по факту:
 

1 січня 2023 року у Києві було встановлено новий температурний рекорд. Уперше за 143 роки спостережень середньодобова температура становила 10,3°С. Це на 4,4°С вище за попередній максимум, зафіксований у минулому році, повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.
 
Загалом середня температура повітря у Києві 1 січня перевищила кліматичну норму на 13,8°С. Це відповідає погоді середини квітня.
 
Максимальна температура у столиці піднялася до +13,2°С, перевершивши рекорд 2021 року на 4,7°С.
 
При цьому мінімальна температура не опускалася нижче 5,5°С. Ппопередній рекорд теж був 2021 року — 4,4°С.

 


цитата

Offline


07 января 2023, 20:05
Прогноз погоди в Україні на січень 2023 року
 
Як повідомляє кандидат географічних наук, синоптик Ігор Кібальчич, завдяки впливу області підвищеного атмосферного тиску на всій території України з початку року спостерігається аномально тепла та суха погода. У багатьох містах було побито температурні рекорди для січня за весь період спостережень.
 
У понеділок та вівторок, 2-3 січня, в Україні мінлива хмарність. Опадів у ці дні не очікується. Температура повітря вночі буде в межах +3...+8°С, вдень на півночі та сході очікується +7...+12°С. У західних, центральних та південних регіонах повітря прогріється до +11…+16 °С. Вітер західний, південно-західний, 7-12 м/с.
 
У середу 4 січня все ще збережеться дія антициклону та відсутність опадів. Але з цього дня температура почне поступово знижуватись. Вночі стовпчики термометрів покажуть +1…+6 °С, а вдень очікується +3…+8 °С, у південних областях потеплішає до +10 °С. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Синоптики Gismeteo прогнозують, що найнижчою в січні температура буде на Різдво і після нього, 7-9 січня.
 
Крім того, 7 січня можливі снігопади. Очікується -2...-6 вдень та до -9 вночі. Далі температура триматиметься на "нулі", а друга половина місяця буде переважно з негативною температурою.
 


цитата

Offline


06 января 2023, 12:22
Опытный садовод всегда найдет чем заняться даже  и в   ЯНВАРЕVery we!.
 
Для начинающих садоводов хорошим подспорьем станет статья  на портале ВАШ САД о  сезонных работах  в  январе - "О чем надо помнить садоводу в январе и о январских заботах цветовода" .
 
Ее можно прочитать на сайте здесь:
 
http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/calendar/show/5729/
 


цитата

Offline


22 января 2022, 08:23
Михалыч
  Из телеграмм-канала ВАШ САД:
https://t.me/vashsad
 
ЛУННЫЙ ПОСЕВНОЙ КАЛЕНДАРЬ
 
Кто-то прибегает к помощи календаря,кто-то сеет когда захочет?
 
Как Вы считаете Луна влияет на качество прорастания  и плодоношения?

Если ЕСТЬ такая возможность,  то почему и не пользоватся советами ЛУННОГО ПОСЕВНОГО КАЛЕНДАРЯ?


цитата

Offline


21 января 2022, 20:35
Из телеграмм-канала ВАШ САД:
https://t.me/vashsad
 
ЛУННЫЙ ПОСЕВНОЙ КАЛЕНДАРЬ
 
Кто-то прибегает к помощи календаря,кто-то сеет когда захочет.????
 
Как Вы считаете Луна влияет на качество прорастания  и плодоношения?
 
Был у Вас такой опыт?
 
Вот наиболее благоприятные дни по лунному календарю на конец января.
??
-16, 17 января хорошо начинать сеять семена цветов, как цветущие, так и декоративно-лиственные.
- корневища и луковицы цветов для проращивания посадите 21, с 25 по 30 января.
-22 января - посев корневого сельдерея и картофеля.
-29 января - лук, петрушка.
-цветы, что посеяли в декабре можно начинать пикировать (16-17, 23-26, 29-30 января).
 
И не забывайте, что в зимнее время ещё очень мало освещения. Фитолампы в этот период очень помогают.
 
Приходите к нам садовый центр «Ваш Сад». Вас ждёт огромный выбор, семян, мини парничков, горшочков, кокосовых субстратов, торфобрикетов, фитоламп, удобрений, препаратов. Все, что необходимо для рассады!


цитата

Offline


17 января 2022, 11:10
В цьому році в січні  відбуваються температурні "качелі" .  В Києві ще 12- 13 січня  вночі до -11, красивий сніг, а вже 14-15 січня температура  +4-5 і дощ, сніг весь розстав. І до 17 січня температура і в ночі і вдень - плюсова.
А це фото від 10 січня в ботсаду Гришка, КиЇв
 


цитата

Offline


14 января 2022, 11:15
Из страницы ВАШ САД на фейсбук:
 
Зимние работы в саду
 
Во второй половине зимы сад нуждается во внимании и заботе, чтобы уже весной он радовал своих хозяев прекрасным видом. Для этого необходимо произвести несколько несложных действий:
 
- Уменьшите количество вредителей: регулярно осматривайте ветки деревьев и кустарников на наличие кладок насекомых, обнаруженные гнездовища вырезайте секатором и сжигайте. Привлекайте в свой сад птиц – прикормленные пернатые отблагодарят за заботу, уничтожая вредителей.
 
- Поищите морозобоины, они становятся причиной болезней, снижения урожайности и даже гибели фруктовых деревьев. До начала сокодвижения и набухания почек счистите омертвевшую кору до здоровой древесины светлого цвета, трещину необходимо обработать 5% раствором медного купороса или 1% раствором бордосской смеси, рану замазать глиной или садовым варом.
 
- Вторая половина зимы сопровождается увеличением потока солнечного света. Укройте молодые хвойные от солнечных ожогов, для этого заверните крону в мешковину, которую можно снять, когда сойдёт весь снег.
 
- Берегите газон от ледяной корки, аккуратно разламывая наст при помощи подручных инструментов без утрамбовывания, не ходите по нему, чтобы избежать образования проплешин весной.
 
- Поздней зимой или ранней весной обновите побелку деревьев, она защитит деревья от солнечных ожогов, болезней и вредителей.
 
Специалисты компании ВАШ САД всегда рады прийти на помощь и оказать весь спектр услуг по уходу за Вашим садом!

 
Французский бульвар, 85
ТЦ Суворовский, Новониколаевская дорога,1
Пантелеймоновская, 25
0 800 306 307 (звонки бесплатно)
 цитата

Offline


02 января 2022, 00:23
Поздравляем садоводов,  огородников и ландшафтных дизайнеров, а таже  ВСЕХ  посетителей форума с  Новым 2022  годом!
 

 

 
Хороших урожаев в саду и на огороде  и прекрасных дизайнерских идей!
 
А ежемесячный календарь садовода- огородника от компании ВАШ  САД  вам в помощь.
 
Напоминаеим ,  статью о  сезонных работах  в  январе - "О чем надо помнить садоводу в январе и о январских заботах цветовода" можно прочитать на сайте здесь:
 
http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/calendar/show/5729/


цитата

Offline


20 января 2021, 11:07
Михалыч
Прогноз погоди для КиЇвського регіону на січень 2021 року.
Чи справдиться такий прогноз ( пониження температури до мінус 21 градуса) не відомо, але треба бути готовий, щоб трохи утеплити ТЕПЛОЛЮБИВІ рослини.
 


На цей раз прогноз був вірним. З 16 по 20 січня в Київському регіоні температура  понижалась і до мінус 23 ( рано вранці) , в самому Києві  мінус 18 , а по околицях і до мінус 20.  Добре що на передодні випало біля 10 см. снігу! Побачимо як перезимували теплолюбиві рослини - троянди, вічнозелені рододендрони, лавровишня, кедр та ін.
 
Фото  від 16 січня, Київ
 


цитата

Offline


14 января 2021, 08:23
Пора подумать о семенах и ....НЕ только:
 
Большое поступление Семян, Удобрений и Средств Защиты растений в Садовых центрах ВАШ САД!
 цитата

Offline


10 января 2021, 20:19
Прогноз погоди для КиЇвського регіону на січень 2021 року.
Чи справдиться такий прогноз ( пониження температури до мінус 21 градуса) не відомо, але треба бути готовий, щоб трохи утеплити ТЕПЛОЛЮБИВІ рослини.
 

 

 


цитата

Offline


03 января 2021, 20:28
Для тих хто слідкує за місячим календарем  для городників ( із посівyого місячного календаря):
 
"Від НОВОГО  Місяця до ПОВНОГО (13 -27 січня) сіють і саджають рослини з урожаєм у НАДЗЕМНІЙ частині.
ВІд ПОВНОГО до НОВОГО місяця (01 -12.01 і 28-31.01) сіють і саджають рослини з урожаєм у ПІДЗЕМНІЙ частині."цитата

Offline


02 января 2021, 09:45
Поздравляем садоводов и огородников, а таже  ВСЕХ  посетителей форума с  Новым 2021  годом!

 

 

Хороших урожаев в саду и на огороде !
 
А ежемесячный календарь садовода- огородника от компании ВАШ  САД  вам в помощь.
 
Напоминаеим ,  статью о  сезонных работах  в  январе - "О чем надо помнить садоводу в январе и о январских заботах цветовода" можно прочитать на сайте здесь:
 
http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/calendar/show/5729/


цитата

Offline


17 января 2020, 19:45
Увлекательное и полезное занятие в зимний период!
 

Как вырастить полезную зелень на кухонном подоконнике.
Создаём комфортные условия и ухаживаем правильно.

 
Смотрите новое видео на нашем канале YouTube!
 
https://youtu.be/UC4JEDC7S3U
 
Подписывайтесь на наш канал YouTube:
https://goo.gl/xpyaXK
 
Активируйте Оповещения о наших новых видео («колокольчик») и получайте моментальный доступ к самой актуальной информации и интересных событиях в компании ВАШ САД.
 цитата

Offline


09 января 2020, 10:58
Станом на 9 січня по всій Україні,крім Карпат, снігу так і нема. На цей період в київському регіоні найнижча температура була лише - 4.
Последний раз редактировалось,09 января 2020г.     10:58


цитата

Offline


31 декабря 2019, 14:46
С Новым годом садоводы-огородники и ВСЕ  посетители форума!
 
У огородников - садоводов мысли о новом сезоне, который начинается ....... в ЯНВАРЕVery we!
 
Статью о  сезонных работах  в  январе - "О чем надо помнить садоводу в январе и о январских заботах цветовода" можно прочитать на сайте здесь:
 
http://www.vashsad.ua/plants/dendrolog/calendar/show/5729/


цитата

Offline


Наверх
Страница:  1  2 3

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 8, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 75114, Пользователи: 18928
Приветствуем нового пользователя, АлинаКорнева
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Таким бачить ідеальний сад вегетаріанець
Ландшафтна подорож до Румунії.
В Піраканти не лише красиві яскраві плоди , а вона ще й
А у Вас на ділянці вже є ця рослина?