Растения Интересное о растениях Теплиця своїми руками
Теплиця своїми руками

Теплиця своїми руками


Зроблена своїми руками теплиця може продовжити ваш вегетаційний період, дозволити вам розмножувати рослини зі свого двору та вирощувати ніжні чи делікатні рослини, які ви інакше не змогли б виростити. Я бачив, як салат-латук та шпинат росли у теплиці, коли на землі лежав футовий шар снігу.

Садівник з Миколаєва Наталія використала свою теплицю, щоб посадити в горщики всю добровільну розсаду зі свого двору, виростити її у чотиридюймових горщиках у своїй DIY-теплиці, а потім влаштувати розпродаж рослин, щоб зібрати гроші для своєї благодійної організації. З якого боку не подивися, якщо ви серйозний садівник, ви б із задоволенням придбали теплицю. А якщо ви хочете провести вільний час не за будівництвом, а граючи, то Ельслотс може вас зацікавити.

Будівництво теплиці

Ми знайшли для вас кілька чудових проектів та планів теплиць DIY, які варіюються від тимчасової холодильної камери до повнорозмірної теплиці на задньому дворі! Перш ніж вибрати проект, ознайомтесь з нашими порадами щодо початку роботи, які допоможуть вам вибрати, побудувати та запустити теплицю "Зроби сам".

Планування теплиці

 1. Розташуйте теплицю по довжині зі сходу на захід. Це забезпечить найбільшу тривалість світлового дня щодня.
 2. Переконайтеся, що в зимовий час сонце у теплиці світитиме не менше 6 годин.
 3. Пам'ятайте, якщо ви плануєте провести в теплицю електрику, розташовуйте її досить близько до джерела.
 4. Намагайтеся розташувати її подалі від дитячих ігрових майданчиків.
 5. Впевніться, що у вашій теплиці "Зроби сам" є робочий термометр. Вам доведеться звертати увагу на температуру, якщо у вашій системі не передбачено автоматичної вентиляції. Взимку для активного вирощування мінімальна температура всередині має залишатися в межах 45-60 градусів. Сонячний зимовий день може швидко нагріти внутрішній простір теплиці, навіть якщо на вулиці мороз. Обов'язково відкривайте кватирки і впускайте холодне повітря, якщо температура піднімається занадто сильно.

Що вам знадобиться

 • Комплект для теплиці;
 • Бетон, цегла чи плита для фундаменту;
 • Молоток;
 • Регульовані гайкові ключі;
 • Викрутка;
 • Спиртовий рівень.

Крок 1

Незалежно від того, використовуєте ви існуючий фундамент або будуєте свій власний з бетону, цегли або тротуарної плитки, він має бути рівним. Перевірте його рівність за допомогою спиртового рівня і переконайтеся, що діагоналі однакової довжини (якщо вони не співпадають, скла не підійдуть). При будівництві основи перед початком робіт перевірте точний розмір каркасу: хоча часто вказується розмір 250 на 300 см або 200 на 250 см, ці розміри є приблизними, а каркаси зазвичай більші.

Крок 2

Перед початком роботи добре б скласти всі затискачі та болти в окремі горщики, щоб не втратити їх. Розкладіть частини каркасу, зберіть кожну секцію та скріпіть їх між собою. Потім перенесіть секції на основу та прикрутіть їх на місце. Закріпіть секції даху, бруси даху та кутові бруси, що підсилюють, але не затягуйте занадто сильно. На даному етапі ви просто тримаєте все разом, поки не встановите скло, і тоді може знадобитися додаткове регулювання.

Крок 3

Зібравши двері, ви можете встановити дверні полозья, коли решта рами буде готова. Потім встановіть двері на верхні, а потім на нижні напрямні. Відрегулюйте висоту верхньої напрямної, доки двері не рухатимуться плавно. Якщо вони у вас є, саме час встановити автоматичні відкривачі вікон та жалюзійні кватирки. Вони допоможуть підтримувати рівномірну температуру всередині теплиці, уникаючи стрибків спеки влітку, які можуть обпекти ніжні рослини.

Крок 4

Обклейте смуги скління спіненою стрічкою для скління або гумовими смужками. Вони утворюють ущільнення між рамою теплиці та склом та допоможуть пом'якшити скло. Ви можете використовувати брусок, щоб перевірити, що кути квадратні, і рівень спирту, щоб переконатися, що все рівно. Це забезпечить надійну та щільну фіксацію скла. Спочатку заскліть дах, поки ви можете вільно пересуватися всередині і зовні конструкції. Після того, як дах буде встановлений, закріпіть стінове скло.

Крок 5

У міру будівництва підтягуйте – вам потрібно постійно перевіряти бруси за допомогою спиртового рівня. Дуже важливо, щоб стійки та горизонталі були квадратними, інакше скло не щільно прилягатиме. Можливо, вам доведеться вносити невеликі корективи в процесі роботи. Коли ви встановите всі шибки, можна знову пройтися і затягнути всі болти. Слідкуйте за тим, щоб не перетягнути болти, тому що вони можуть зірватися, і ви навіть можете розбити скло. Коли все над землею буде надійно закріплене, можна остаточно затягнути фітинги основи.Дата публикации:  04 мая 2022г.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии:
Вы можете добавить свой комментарий.
Для этого вам необходимо зарегистрироваться либо авторизироваться.

Михалыч, 2022-05-05 12:45:55
Корисна стаття!

Полезные статьи

Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Новое на форуме
Бугенвиллию  в летний период можно успешно
Сегодня, 10:51
Декоративные травы в широком ассортименте в новом
Сегодня, 10:47
У нас новое поступление декоративных растений:
Сегодня, 10:15
Новинки декоративных трав и цветущих растений в
Сегодня, 10:13
Михалыч
Вчера, 22:09
Реклама
Отдых в Одессе с питанием и лечением
Ландшафтное проектирование в Одессе
В садовый центр
Оптовые продажи

Оптовые продажи

Оптовые продажи цветов и сопутствующих товаров
Интернет магазин футболок

Интернет магазин футболок

Купи себе футболку с индивидуальным дизайном
Теги