Форумы Всё о садовых растениях и цветах Плодовый сад Полезные статьи и видео по...
Страница: 1  2 
Быстрый переход
02 февраля 2023, 22:16
Колеги радять:
 
Планування весняних посадок
 

Взимку  важливо встигнути проаналізувати минуле літо та скласти план посадок нових рослин.  Саме зараз варто подумати про реконструкцію окремих ділянок саду.  Спокійно, без поспіху огляньте сплячий  сад, походіть по ньому. Подумайте, що не дороблено і що потрібно саду наступного сезону.
 
Добре, якщо всі міркування щодо цього ви накидаєте  на папері. Почніть з того, що необхідно спиляти, зрізати, пересадити, перекопати та відремонтувати.
 
Складіть схему майбутніх грядок та квіткових композицій та замовте  насіння і цибулини за каталогами. Зараз дуже популярні інтернет-магазини та розсилка поштою або купуйте насіння у надійних садових центрах.
 
Визначивши найбільш продуктивні  культури, можна зробити висновки, що найкраще зростатиме, і почати підбір рослин для весняної посадки.
 
  Не забувайте, що для плодових культур мікрорельєф зазвичай грає вирішальну роль.
Наприклад, більш південні культури, такі як персик або  абрикос, краще висаджувати в захищених від вітру місцях, не на протягу  і не з близьким стоянням  води.
Найкращим місцем буде південна чи південно-західна експозиція прямо за  будинком. А ось калина, алича та кизил навпаки не люблять посушливих місць.


цитата

Offline


14 февраля 2023, 19:58
Початок обрізки саду
 
В кінці зими можна розпочинати обрізку декоративних рослин. На них видаляють хворі та пошкоджені пагони, а також спрямовані всередину крони гілки.
 
Також видаляють  жирові пагони, кореневу та штамбову поросль, очищають і пломбують дупла або пошкодження стовбура.  Для стимуляції відростання молодих пагонів  видаляють старі. Для підтримки гарної форми крони проріджують і укорочують однорічні прирости.
 
У разі виявлення ран зачищають їх до живої тканини, обробляють розчином
мідного купоросу, підсушують, замазують садовим варом або масляною фарбою.  Зрізи діаметром більше ніж  2-5 см залишають на пару днів для просихання, а потім обробляють аналогічно до ран.
 
При обрізанні декоративних чагарників зовнішні гілки краще вкоротити  сильніше, надаючи кущу округлу форму.  Для правильного визначення способу обрізання конкретного виду необхідно знати, на пагонах якого року цвіте  ця рослина.
 
У кущів, що цвітуть  на однорічних пагонах поточного року (гортензія деревоподібна, спіреї Бумальда і японська, керія), залишають кілька добре розташованих  пагонів, які вкорочують до  15-20 см.
 
Якщо чагарник цвіте  на пагонах минулого року (вейгела, форзиція, дейція, гортензія крупнолиста, чубушник), обрізка зводиться до видалення  найстаріших гілок, а молоді пагони проріджують і вкорочують незначно.

 
Інформація із сторінки колег у фейсбук


цитата

Offline


26 февраля 2023, 13:37
Із блогу професійного садівника:
 
ПОСАДКА ПЛОДОВОГО ДЕРЕВА у підготовлене посадкове місце
 
Приживлюваність саджанця чи дорослого дерева та подальший його розвиток значною мірою залежить від рівня якості посадкового матеріалу. Та не менш важливі є технічні деталі при самій посадці в грунт, а саме, зверну увагу на наступні пункти:
1. Підготовка посадкової ями
2. Рівень посадки самого дерева відносно існуючої поверхні
3. Інтенсивний післяпосадковий полив
4. Фіксація дерева після посадки
 
Посадку дерев необхідно проводити так, щоб після осідання землі їх коренева шийка знаходилася на рівні грунту. Тому на легких грунтах дерево варто садити так, щоб коренева шийка була на 2-3 см вище рівня грунту, на більш важких - на 4-5 см вище.
Землю після посадки ущільнюють, формують лунки на ширину посадкової ями і рясно проливають водою. Кількість води зажить від розміру дерева, але не менше 2-3 відерна 1 лунку. Таким чином забезпечується зволоження грунту і кращий його контакт із кореневою системою дерева.
Важливо при посадці внести укорінювачі - препарати, які стимулюють розвиток кореневої системи і сприяють приживлюваності (Radifarm, Блек Джек).
 
! УВАГА. При посадці не вносимо жодних добрив, перегною чи куриного посліду. Перші 2-3 місяці дереву потрібно віддати сили на вкорінення, а будь-які мінеральні чи органічні добрива будуть стимулювати розвиток надземною частини.
Фіксують дерева до трьох кілків, які розташовують по колу на рівних відстаннях та вбивають у землю під кутом 45-60 градусів на глибину близько 70 см за межами кореневого кому. Із матеріалів найчастіше використовують мішковину та шпагат, які закріплюють на стовбурі під першим ярусом гілок.

 цитата

Offline


Наверх
Страница: 1  2 

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 2, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 74333, Пользователи: 18877
Приветствуем нового пользователя, Davysh
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Якщо Вам подобається ЦЯ орхідея, то це інформація для
В цьому, 2023 році, весна досить рання.
«Календар квітування дерев, кущів та ліан, 2023»
Корисна інформація для любителів ХВОЙНИХ РОСЛИН