Форумы Актуальные темы сезона Общая тема Дачникам и садоводом на заметку...
Страница: 1   ... 18 19 20 21  22  23 24
Быстрый переход
19 ноября 2022, 00:30
Корисна схема для огородників:
 

 
Не варто дуже строго відноситись до застереження "НЕ можна"Well


цитата

Offline


26 февраля 2023, 13:38
Порада від  професійного садівника ( із сторінки на фейсбук) :
 
ПОСАДКА ПЛОДОВОГО ДЕРЕВА у підготовлене посадкове місце
 
Приживлюваність саджанця чи дорослого дерева та подальший його розвиток значною мірою залежить від рівня якості посадкового матеріалу. Та не менш важливі є технічні деталі при самій посадці в грунт, а саме, зверну увагу на наступні пункти:
1. Підготовка посадкової ями
2. Рівень посадки самого дерева відносно існуючої поверхні
3. Інтенсивний післяпосадковий полив
4. Фіксація дерева після посадки
 
Посадку дерев необхідно проводити так, щоб після осідання землі їх коренева шийка знаходилася на рівні грунту. Тому на легких грунтах дерево варто садити так, щоб коренева шийка була на 2-3 см вище рівня грунту, на більш важких - на 4-5 см вище.
Землю після посадки ущільнюють, формують лунки на ширину посадкової ями і рясно проливають водою. Кількість води зажить від розміру дерева, але не менше 2-3 відерна 1 лунку. Таким чином забезпечується зволоження грунту і кращий його контакт із кореневою системою дерева.
Важливо при посадці внести укорінювачі - препарати, які стимулюють розвиток кореневої системи і сприяють приживлюваності (Radifarm, Блек Джек).
 
! УВАГА. При посадці не вносимо жодних добрив, перегною чи куриного посліду. Перші 2-3 місяці дереву потрібно віддати сили на вкорінення, а будь-які мінеральні чи органічні добрива будуть стимулювати розвиток надземною частини.
Фіксують дерева до трьох кілків, які розташовують по колу на рівних відстаннях та вбивають у землю під кутом 45-60 градусів на глибину близько 70 см за межами кореневого кому. Із матеріалів найчастіше використовують мішковину та шпагат, які закріплюють на стовбурі під першим ярусом гілок.

 цитата

Offline


12 марта 2023, 16:03
Корисна інформація для городників та дачників:
 
Як зробити грядки більш продуктивними?
 
З тим, що добрий урожай наприкінці сезону – це наша спільна мета, погодиться і городник-новачок, і ветеран городньої праці із 20-річним стажем. Для того, щоб з однієї ділянки землі отримати більший урожай, потрібно знати пару секретів і мати трохи вільного часу.
Нижче – ці самі пару секретів – застосуйте їх і отримайте рясніший урожай вже цього року!
 
Грядки з «інтенсивною» посадкою
Звичайно, перший спосіб збільшити продуктивність грядок – це зменшити відстань між рядками. Радимо: садіть город «смужками» - довжина може бути будь-якою, а ширина – 1-1.2 м. Така ширина грядок дуже зручна, адже тоді, підійшовши з будь-якого боку, Ви легко дотягнетеся до всього, до чого Вам треба. Хоча в коробці немає необхідності, але таке обмеження городу - хороша ідея. Город з вертикальними дошками як обмеження - це не тільки акуратно, але й ще й функціонально: земля не обсипатиметься на доріжки. З такими "коробками" Вам буде набагато простіше влаштовувати адекватне покриття доріжок і встановлювати вертикальні опори для рослин.
 
На висоту
Деякі овочі краще ростуть із опорою. Як опора хороші прути, шпалери, паркани та ін. Звичайно, всім очевидно, що овочі - плетіння, підв'язані, розташовані вертикально - будуть давати вище врожайність з квадратного метра землі, ніж якщо їх залишити в горизонтальному положенні. Крім того, рослини, що мають опору, ще й менш схильні до хвороби – ось Вам ще один фактор, який автоматично підвищить врожайність!
 
• Помідори. Вибирайте сорти без певного періоду дозрівання врожаю - вони постійно зростатимуть і плодоноситимуть до самих морозів!
 
• Радимо вирощувати помідори в дротяних клітинах, сітках або підв'язувати до високих дерев'яних лозин (висота такого лозини повинна бути метра 2, причому в землю такий лозина повинна увійти на 50-60 см.)
Найменше вимагають уваги помідори, що вирощуються в клітці, але при такому способі вирощування на них найчастіше нападають грибкові захворювання. Помідори, вирощені з опорою на лозинах, виграють, якщо їх пасинкувати (прищипувати) - тобто. якщо постійно видаляти пасинки, що з'являються в пазухах листя.
 
• Квасоля кучерява. Хоча квасолі кучерявої потрібно більш тривалий, порівняно з квасолею кущової, період щоб вирости, вона довше плодоносить. Встроміть в землю квасолі кучерявої високі прути, або надайте їй шпалеру.
 
• Огірки. Є огірки кущові, а є огірки, що розвивають довгий батіг. Останні можуть спиратися навіть на огорожу. І, до речі, городники, хто полінувався і не поставив огіркам шпалери, виявили на власному гіркому досвіді, що, виявляється, рівні огірочки гарної форми ростуть саме на батогах у вертикальному положенні.
 
• Горох цукровий. Цей сорт гороху є одним із найпродуктивніших овочів у саду. Вибираючи високі сорти (наприклад, оригінальний цукровий горох), Ви можете легко вирощувати їх на сітчастих шпалерах висотою 1,5-2 м. Шпалери краще ставити на самому початку, щоб горох сам по них вився, інакше з пагонами доведеться поводитися вкрай акуратно - вони дуже тендітні!
 
• Диня та гарбуз. Ці культури потребують тривалого сезону для дозрівання і, в буквальному сенсі, серйозної підтримки, якщо Ви вирішите вирощувати їх у вертикальному положенні. Плеті підв'язувати до опори необхідно, використовуючи смужки тканини (уникайте використання дроту, який може врізатись у стебла).
 
Розтягніть сезон
Є 2 способи послідовної посадки та обидва дуже прості!
Найпростіший спосіб: коли садитимете, скажімо, 40 насіння кукурудзи, то не сідайте всі 40 відразу, а посадіть спочатку 10, зачекайте тиждень і посадіть ще 10, потім - рівно через тиждень - ще 10 і ще через тиждень - десяток, що залишився. При такій посадці, коли кукурудза буде зріти, Ви матимете свіжі качани протягом місяця, а не все відразу.
Ще приклад: садити кущову квасолю кожні 2 тижні, і тоді отримаєте ефект «безперервного» врожаю. Хочете зібрати три врожаї? Сідайте за схемою третина-третина з проміжком в 2 тижні.
Овочі, яким дуже підходить така стратегія послідовної посадки: кукурудза, морква, редис та салат качаний.
 
"Вахту здав!" - «Вахту прийняв!»
Другий тип послідовної посадки дещо більш трудомісткий, ніж попередній.
Він у тому, що у місце рослин, врожай із яких вже знято, садять щось інше.
Наприклад, після того, як Ви зняли врожай з гороху, витягніть батоги із землі і посадіть на їх місці огірки. Все, що для цього потрібно – це мати під рукою насіння, або розсаду. В цілому цей спосіб послідовної посадки хороший для холодних регіонів, де Ви можете почати з овочів, яким подобається прохолодна погода, але літня спека не підходить. Крім гороху цей спосіб хороший для салату-латуку, шпинату та редиски.
Варіацією такого способу є спосіб одночасної посадки одних і тих же овочів, але різних сортів – одні з яких дозрівають рано, а інші – пізно. Наприклад, можна одночасно посадити помідори "Early Girl", які зріють рано, і всіма улюблений помідор "Бичаче Серце", який зріє в основний період дозрівання врожаю.
 
Садіть в міжряддях
Для цього способу можна скористатися тим, що одні овочі ростуть швидко, а інші повільно. Наприклад, якщо Ви садите моркву і редис разом, то свіжою редискою Ви поласуватимете максимум через місяць, а ось морквина буде все ще досить дрібною. Ще варіант: посадити поруч одну «вертикальну» культуру (наприклад, томати) та іншу – стелиться по землі (наприклад, дині). Декілька відмінних комбінацій посадки в міжряддях:
• Гарбузи та дині – під підв'язаними томатами;
• По периметру - кукурудза, по центру - салат-латук, або горох та редиска;
• Поєднання швидких та повільних овочів, таких як:
o салат з помідорами,
o буряк з квасолею,
o шпинат з гарбузом,
o цибуля-порей з солодкою картоплею,
o редька з солодкою кукурудзою.
 
Джерело: https://www. vashsad. ua/plants/interesting_plants/show/10015/
 цитата

Offline


14 марта 2023, 12:47
Корисно для перегляду:
 
Яке насіння рослин потрібно садити у квітні?
 
Тепла весняна погода дає зелене світло садівникам для робіт в саду і нагадує про те, що час обирати, яким буде ваш улюблений сад цього сезону. Наші рекомендації допоможуть вам зробити вибір у великій різноманітності насіння Садових центрів ВАШ САД та провести необхідні висадки вчасно.
 
Дивіться відео на нашому каналі:
https://youtu.be/LFz0Y9rD8JY
 


цитата

Offline


17 марта 2023, 11:42
ВСЕ  що потрібно для роботи в саду та на городі
 
Новини Зеленої Аптеки ВАШ САД!
 
Оновлення колекції насіння багаторічних, однорічних квітів та городніх культур! Все для відкриття літнього дачного сезону, комфортного відпочинку та догляду за садом!
 
Нові засоби захисту рослин, великий вибір біопрепаратів, еко-підживлення та комплексні добрива, засоби для швидкого очищення вогнищ та димоходів, захист від мух та мурах, засоби для вигрібних ям та компосту, пристосування для розсади, засоби для вкорінення та імунітету рослин!
 
Досвідчені фахівці Зеленої Аптеки ВАШ САД консультують з будь-яких питань та підбирають оптимальні рішення для Вашого саду! Звертайтесь у Зелені Аптеки ВАШ САД!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 

Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6362634213761287/6362601980431177/


цитата

Offline


18 марта 2023, 10:43
Великий вибір ПЛОДОВИХ та ДЕКОРАТИВНИХ дерев та кущів з "голим коренем" :
 
Готуємось до весняного оновлення садів!
 
У Садових центрах ВАШ САД в наявності великий асортимент саджанців ягідних чагарників, колоноподібних плодових дерев, винограду, декоративно-листяних рослин для садового та паркового озеленення!
 
Наші фахівці допомагають вибрати кращі рослини, консультують усіх покупців та проводять підготовку саджанців до висадки!
 
Запрошуємо всіх у Садові центри ВАШ САД!
 

Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6365324846825557/6365317050159670/


цитата

Offline


22 марта 2023, 23:27
Корисно!
 
Як поліпшити ґрунт на садовій ділянці?
 
Кожен садівник, будь-то досвідчений з великим стажем і розкішною колекцією рослин або новоспечений щасливий дачник погодяться, що запорукою успіху вирощування будь-яких рослин-плодових або декоративних служить ґрунт. Однак, при всій важливості цього аспекту наші дачники, на жаль, дуже мало знають про ґрунт, його властивості, і ще менше вживають заходів щодо покращення його родючості та механічного складу.
 
Погодьтеся, що більшість дачних ділянок виділяють на так званих «незручностях», схилах балок або річок, або на пустирях і колишніх полях, де в результаті інтенсивного землеробства ґрунт зовсім виснажений і деструктурований (розпливається після дощу, кам'яніє і розтріскується висихаючи, пилить після розпушування).
 
Багато проблем виникає також у новоселів, які після закінчення будівництва змушені завозити родючий ґрунт на свою ділянку. Причому, зрозуміло, що продають зазвичай не найкращий ґрунт, а витягнутий при викопуванні фундаментів на будівництві, або з тих же виснажених полів. Звичайно, краще зробити спочатку аналіз ґрунту в агрохімлабораторії, але частіше вибирати особливо не доводиться. У такому разі корисно знати, які прийоми дозволять крок за кроком покращити родючий ґрунт на вашій ділянці, щоб вирощувати багаті врожаї та гарні квіти......  
 

Докладніше читайте на сторінці ВАШ САД на фейсбук за посиланням:
https://facebook.com/vashsad
 

 


цитата

Offline


07 апреля 2023, 19:56
Все що потрібно для роботи в  саду та на городі:
 
Якісні помічники для роботи в саду
 
Весняні роботи в саду можуть приносити задоволення, тому що вся справа – в якісному садовому інструменті! Сучасні пристосування для садових робіт допомагають легко доглядати сад і економити дорогоцінний час. Щороку з'являються зручні та практичні новинки, і ми із задоволенням представляємо їх у нашому великому асортименті!
 
Вибирайте приємні садові роботи з найякіснішим садовим інструментом від компанії ВАШ САД, насолоджуйтесь доглянутим садом та весняним відпочинком!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 

Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6423031057721602/6423026311055410/


цитата

Offline


03 мая 2023, 11:18
Актуально!
 
Для всіх садівників та городників!
 
У Садові центри ВАШ САД надійшла найсвіжіша розсада Полуниці та Томатів відмінної якості!
 
Міцні рослини повністю готові до висадки у відкритий ґрунт, в наявності вибір сортів за найприємнішими цінами!
 
Чекаємо всіх на наших майданчиках рослин відкритого ґрунту, працюємо щодня з 9.00 до 19.00 без вихідних!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6504658729558834/6504653652892675/


цитата

Offline


10 мая 2023, 00:48
Корисна інформація!
 


цитата

Offline


13 мая 2023, 12:06
Корисна інформація для садівників і городників:
 

 
Довгоочікувані новинки вже в Садових центрах ВАШ САД!
 
Пристосування для поливу найвищої якості: шланги, розпилювачі, наконечники, пістолети; точила для секаторів і ножів, всілякі інструменти, рукавички та витратні матеріали для найкомфортнішої роботи в саду!
 
Запрошуємо всіх на знайомство з новинками по догляду за садом у Садові центри ВАШ САД!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6539445149413525/6539440742747299


цитата

Offline


24 мая 2023, 11:14
Корисна інформація для дачників:
 
Знижки на саджанці плодових у Садових центрах ВАШ САД!
 
Весняна акція!
 
Знижки до -40% на саджанці від найкращих вітчизняних виробників – це чудова можливість оновити сад якісними рослинами! В наявності великий вибір сортів Яблунь, Черешень, Слив, Груш, Абрикос, Персиків, Нектаринів та інших плодових дерев!
 
Усі саджанці готові до висадки в сад прямо зараз, завжди для Вас безкоштовна консультація наших фахівців та професійна підготовка посадкового матеріалу!
 
Запрошуємо всіх до Садових центрів ВАШ САД, працюємо щодня з 9.00 до 19.00.

Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 


цитата

Offline


26 июня 2023, 12:38
Пряні трави в саду - користь і краса!
 
Город пряних рослин
 
Серед пишної зелені саду завжди знайдеться місце запашних цілющих трав.
Історія їхнього вирощування налічує понад 4,5 тис. років, а сама традиція прийшла до нас з Єгипту, де жреці храмів вже тоді облаштовували перші городи з лікувальними рослинами для лікарських потреб. Мода на аптекарські городи швидко поширилася іншими країнами, і ось уже європейські сади неможливо собі уявити без запашних представників світу рослин.
 
Компактне розміщення та продуманий стиль оформлення таких міні-садків залишаються модними протягом багатьох століть, а різноманітні декоративні елементи додають їм виняткову індивідуальність.
 

М'ята, Мелісса, Тимьян, Розмарин, Лаванда… Вибір запашних рослин у Садових центрах ВАШ САД дозволяє створювати найцікавіші пряні композиції в саду та будинку.
 

А у Вас вже є власний аптекарський город? Ароматні пряні рослини чекають на Вас у Садових центрах ВАШ САД!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 

Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ: https://www.facebook.com/photo/?fbid=646916880797716&set=pcb.646917697464301


цитата

Offline


29 июня 2023, 12:18
Саме сейчас можна придбати якісні рослини за акційними цінами:
 

Літній розпродаж рослин відкритого ґрунту у ВАШ САД!
 
Знижки -20%, -30%, -40%!
 
Постійно поповнювана колекція найкращих садових рослин за відмінними цінами, кращий вибір рослин для комфортної висадки в сад, прикраси відкритих майданчиків, патіо та веранд, дворів та палісадників, дитячих майданчиків та зон відпочинку!
 
Запрошуємо всіх на Літній розпродаж рослин відкритого ґрунту в Садові центри ВАШ САД!
 

Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 цитата

Offline


09 июля 2023, 22:40
Корисна інформація для садівників і городників:
 
Новинки  у Садових центрах ВАШ САД!
 
Надходження нової колекції садових інструментів преміум класу Spear&Jackson з Великобританії – цей інструмент має рекомендації королівського ботанічного саду Kew! Прибула барвиста колекція лійок та обприскувачів від Lechuza та Elho, надійшли квіткові вазони нового дизайну для сучасних інтер'єрів!
 
Запрошуємо всіх на знайомство з новинками в Садові центри ВАШ САД!

 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/photo?fbid=654516123371125&set=pcb.654518113370926
 


цитата

Offline


27 июля 2023, 11:06
Варто переглянути ЦЕ корисне відео:
 

Шкідник – Американський білий метелик.
 
У цьому відео ми розповімо про невеликого, але небезпечного мешканця садів і плодових дерев - американського білого метелика.
 
Дізнаємося, які види рослин є його улюбленими господарями та як він може завдати значних збитків врожаю. Розберемося з методами запобігання та контролю над цим шкідником, щоб захистити наші сади від його нападів.
 

Дивіться корисне  відео на нашому каналі YouTube:
https://youtu.be/xLCq6aLsFB0
 

 


цитата

Offline


01 августа 2023, 12:12
Актуально! Статтю  
"Сезонний календар робіт на СЕРПЕНЬ" можна прочитати за посиланням:    
 
http://www.vashsad.ua/rus/useful_clauses_dendrolog_13.html
 
Будем раді доповненям до переліку робіт від учасників форуму!
 


цитата

Offline


02 августа 2023, 11:47
Корисна інформація для дачників і господарів присадибних ділянок, а також для комунальних служб по утриманню зелених насаджень населених пунктів:
 
Новинки в Садових центрах ВАШ САД!
 
Велике надходження садового інструменту Gardena, Gruntek, Fiskars, Truper, пристосувань для комфортних садових робіт та приємного відпочинку! В наявності великий вибір декоративних каменів різних фракцій, красивих і корисних помічників для дому та саду!
 
Запрошуємо всіх до Садових центрів ВАШ САД на знайомство з новинками та підготовки до нового осіннього сезону в саду! Працюємо щодня з 9.00 до 19.00 без вихідних!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ: https://www.facebook.com/photo/?fbid=668085085347562&set=pcb.668086592014078


цитата

Offline


10 августа 2023, 22:03
Такі товари варто придбати про запас:
 
Зелені аптеки Садових центрів ВАШ САД!
 
Для Вас великий асортимент насіння городніх та квітучих рослин, ефективні добрива, препарати для профілактики, лікування та захисту рослин від захворювань та шкідників, професійні консультації агрономів та корисні пристрої для саду та будинку!
 
Завжди чекаємо в гості та раді зустрічі! Працюємо щодня з 9.00 до 19.00 без вихідних.

 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/photo?fbid=672532288236175&set=pcb.672532491569488


цитата

Offline


25 августа 2023, 13:06
Ми завезли ВЕЛИКИЙ АСОРТИМЕНТ РОСЛИН до  початку осіннього сезону!
 
Нова осіння колекція рослин вже у продажу в Садових центрах ВАШ САД!
 
Найкращі новинки з ведучих європейських та вітчизняних розплідників!
 
Чекаємо на всіх кожен день з 9.00 до 19.00, працюємо без вихідних!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 


цитата

Offline


Наверх
Страница: 1   ... 18 19 20 21  22  23 24

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 3, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 76236, Пользователи: 18996
Приветствуем нового пользователя, pavelkowalew
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Нині більшість рослин Ви можете придбати із ЗНАЧНОЮ
Літо, знижки та море квітів у Садових центрах ВАШ САД!
"Дендрологічна загадка на вихідні"
Гарний варіант!Просто, лаконічно і , головне, безпечно.
Корисна інформація для любителів ОРХІДЕЙ: