Форумы Актуальные темы сезона Общая тема Дачникам и садоводом на заметку...
Страница: 1   ... 18 19 20 21  22 
Быстрый переход
19 ноября 2022, 00:30
Корисна схема для огородників:
 

 
Не варто дуже строго відноситись до застереження "НЕ можна"Well


цитата

Offline


26 февраля 2023, 13:38
Порада від  професійного садівника ( із сторінки на фейсбук) :
 
ПОСАДКА ПЛОДОВОГО ДЕРЕВА у підготовлене посадкове місце
 
Приживлюваність саджанця чи дорослого дерева та подальший його розвиток значною мірою залежить від рівня якості посадкового матеріалу. Та не менш важливі є технічні деталі при самій посадці в грунт, а саме, зверну увагу на наступні пункти:
1. Підготовка посадкової ями
2. Рівень посадки самого дерева відносно існуючої поверхні
3. Інтенсивний післяпосадковий полив
4. Фіксація дерева після посадки
 
Посадку дерев необхідно проводити так, щоб після осідання землі їх коренева шийка знаходилася на рівні грунту. Тому на легких грунтах дерево варто садити так, щоб коренева шийка була на 2-3 см вище рівня грунту, на більш важких - на 4-5 см вище.
Землю після посадки ущільнюють, формують лунки на ширину посадкової ями і рясно проливають водою. Кількість води зажить від розміру дерева, але не менше 2-3 відерна 1 лунку. Таким чином забезпечується зволоження грунту і кращий його контакт із кореневою системою дерева.
Важливо при посадці внести укорінювачі - препарати, які стимулюють розвиток кореневої системи і сприяють приживлюваності (Radifarm, Блек Джек).
 
! УВАГА. При посадці не вносимо жодних добрив, перегною чи куриного посліду. Перші 2-3 місяці дереву потрібно віддати сили на вкорінення, а будь-які мінеральні чи органічні добрива будуть стимулювати розвиток надземною частини.
Фіксують дерева до трьох кілків, які розташовують по колу на рівних відстаннях та вбивають у землю під кутом 45-60 градусів на глибину близько 70 см за межами кореневого кому. Із матеріалів найчастіше використовують мішковину та шпагат, які закріплюють на стовбурі під першим ярусом гілок.

 цитата

Offline


12 марта 2023, 16:03
Корисна інформація для городників та дачників:
 
Як зробити грядки більш продуктивними?
 
З тим, що добрий урожай наприкінці сезону – це наша спільна мета, погодиться і городник-новачок, і ветеран городньої праці із 20-річним стажем. Для того, щоб з однієї ділянки землі отримати більший урожай, потрібно знати пару секретів і мати трохи вільного часу.
Нижче – ці самі пару секретів – застосуйте їх і отримайте рясніший урожай вже цього року!
 
Грядки з «інтенсивною» посадкою
Звичайно, перший спосіб збільшити продуктивність грядок – це зменшити відстань між рядками. Радимо: садіть город «смужками» - довжина може бути будь-якою, а ширина – 1-1.2 м. Така ширина грядок дуже зручна, адже тоді, підійшовши з будь-якого боку, Ви легко дотягнетеся до всього, до чого Вам треба. Хоча в коробці немає необхідності, але таке обмеження городу - хороша ідея. Город з вертикальними дошками як обмеження - це не тільки акуратно, але й ще й функціонально: земля не обсипатиметься на доріжки. З такими "коробками" Вам буде набагато простіше влаштовувати адекватне покриття доріжок і встановлювати вертикальні опори для рослин.
 
На висоту
Деякі овочі краще ростуть із опорою. Як опора хороші прути, шпалери, паркани та ін. Звичайно, всім очевидно, що овочі - плетіння, підв'язані, розташовані вертикально - будуть давати вище врожайність з квадратного метра землі, ніж якщо їх залишити в горизонтальному положенні. Крім того, рослини, що мають опору, ще й менш схильні до хвороби – ось Вам ще один фактор, який автоматично підвищить врожайність!
 
• Помідори. Вибирайте сорти без певного періоду дозрівання врожаю - вони постійно зростатимуть і плодоноситимуть до самих морозів!
 
• Радимо вирощувати помідори в дротяних клітинах, сітках або підв'язувати до високих дерев'яних лозин (висота такого лозини повинна бути метра 2, причому в землю такий лозина повинна увійти на 50-60 см.)
Найменше вимагають уваги помідори, що вирощуються в клітці, але при такому способі вирощування на них найчастіше нападають грибкові захворювання. Помідори, вирощені з опорою на лозинах, виграють, якщо їх пасинкувати (прищипувати) - тобто. якщо постійно видаляти пасинки, що з'являються в пазухах листя.
 
• Квасоля кучерява. Хоча квасолі кучерявої потрібно більш тривалий, порівняно з квасолею кущової, період щоб вирости, вона довше плодоносить. Встроміть в землю квасолі кучерявої високі прути, або надайте їй шпалеру.
 
• Огірки. Є огірки кущові, а є огірки, що розвивають довгий батіг. Останні можуть спиратися навіть на огорожу. І, до речі, городники, хто полінувався і не поставив огіркам шпалери, виявили на власному гіркому досвіді, що, виявляється, рівні огірочки гарної форми ростуть саме на батогах у вертикальному положенні.
 
• Горох цукровий. Цей сорт гороху є одним із найпродуктивніших овочів у саду. Вибираючи високі сорти (наприклад, оригінальний цукровий горох), Ви можете легко вирощувати їх на сітчастих шпалерах висотою 1,5-2 м. Шпалери краще ставити на самому початку, щоб горох сам по них вився, інакше з пагонами доведеться поводитися вкрай акуратно - вони дуже тендітні!
 
• Диня та гарбуз. Ці культури потребують тривалого сезону для дозрівання і, в буквальному сенсі, серйозної підтримки, якщо Ви вирішите вирощувати їх у вертикальному положенні. Плеті підв'язувати до опори необхідно, використовуючи смужки тканини (уникайте використання дроту, який може врізатись у стебла).
 
Розтягніть сезон
Є 2 способи послідовної посадки та обидва дуже прості!
Найпростіший спосіб: коли садитимете, скажімо, 40 насіння кукурудзи, то не сідайте всі 40 відразу, а посадіть спочатку 10, зачекайте тиждень і посадіть ще 10, потім - рівно через тиждень - ще 10 і ще через тиждень - десяток, що залишився. При такій посадці, коли кукурудза буде зріти, Ви матимете свіжі качани протягом місяця, а не все відразу.
Ще приклад: садити кущову квасолю кожні 2 тижні, і тоді отримаєте ефект «безперервного» врожаю. Хочете зібрати три врожаї? Сідайте за схемою третина-третина з проміжком в 2 тижні.
Овочі, яким дуже підходить така стратегія послідовної посадки: кукурудза, морква, редис та салат качаний.
 
"Вахту здав!" - «Вахту прийняв!»
Другий тип послідовної посадки дещо більш трудомісткий, ніж попередній.
Він у тому, що у місце рослин, врожай із яких вже знято, садять щось інше.
Наприклад, після того, як Ви зняли врожай з гороху, витягніть батоги із землі і посадіть на їх місці огірки. Все, що для цього потрібно – це мати під рукою насіння, або розсаду. В цілому цей спосіб послідовної посадки хороший для холодних регіонів, де Ви можете почати з овочів, яким подобається прохолодна погода, але літня спека не підходить. Крім гороху цей спосіб хороший для салату-латуку, шпинату та редиски.
Варіацією такого способу є спосіб одночасної посадки одних і тих же овочів, але різних сортів – одні з яких дозрівають рано, а інші – пізно. Наприклад, можна одночасно посадити помідори "Early Girl", які зріють рано, і всіма улюблений помідор "Бичаче Серце", який зріє в основний період дозрівання врожаю.
 
Садіть в міжряддях
Для цього способу можна скористатися тим, що одні овочі ростуть швидко, а інші повільно. Наприклад, якщо Ви садите моркву і редис разом, то свіжою редискою Ви поласуватимете максимум через місяць, а ось морквина буде все ще досить дрібною. Ще варіант: посадити поруч одну «вертикальну» культуру (наприклад, томати) та іншу – стелиться по землі (наприклад, дині). Декілька відмінних комбінацій посадки в міжряддях:
• Гарбузи та дині – під підв'язаними томатами;
• По периметру - кукурудза, по центру - салат-латук, або горох та редиска;
• Поєднання швидких та повільних овочів, таких як:
o салат з помідорами,
o буряк з квасолею,
o шпинат з гарбузом,
o цибуля-порей з солодкою картоплею,
o редька з солодкою кукурудзою.
 
Джерело: https://www. vashsad. ua/plants/interesting_plants/show/10015/
 цитата

Offline


14 марта 2023, 12:47
Корисно для перегляду:
 
Яке насіння рослин потрібно садити у квітні?
 
Тепла весняна погода дає зелене світло садівникам для робіт в саду і нагадує про те, що час обирати, яким буде ваш улюблений сад цього сезону. Наші рекомендації допоможуть вам зробити вибір у великій різноманітності насіння Садових центрів ВАШ САД та провести необхідні висадки вчасно.
 
Дивіться відео на нашому каналі:
https://youtu.be/LFz0Y9rD8JY
 


цитата

Offline


17 марта 2023, 11:42
ВСЕ  що потрібно для роботи в саду та на городі
 
Новини Зеленої Аптеки ВАШ САД!
 
Оновлення колекції насіння багаторічних, однорічних квітів та городніх культур! Все для відкриття літнього дачного сезону, комфортного відпочинку та догляду за садом!
 
Нові засоби захисту рослин, великий вибір біопрепаратів, еко-підживлення та комплексні добрива, засоби для швидкого очищення вогнищ та димоходів, захист від мух та мурах, засоби для вигрібних ям та компосту, пристосування для розсади, засоби для вкорінення та імунітету рослин!
 
Досвідчені фахівці Зеленої Аптеки ВАШ САД консультують з будь-яких питань та підбирають оптимальні рішення для Вашого саду! Звертайтесь у Зелені Аптеки ВАШ САД!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 

Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6362634213761287/6362601980431177/


цитата

Offline


18 марта 2023, 10:43
Великий вибір ПЛОДОВИХ та ДЕКОРАТИВНИХ дерев та кущів з "голим коренем" :
 
Готуємось до весняного оновлення садів!
 
У Садових центрах ВАШ САД в наявності великий асортимент саджанців ягідних чагарників, колоноподібних плодових дерев, винограду, декоративно-листяних рослин для садового та паркового озеленення!
 
Наші фахівці допомагають вибрати кращі рослини, консультують усіх покупців та проводять підготовку саджанців до висадки!
 
Запрошуємо всіх у Садові центри ВАШ САД!
 

Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6365324846825557/6365317050159670/


цитата

Offline


22 марта 2023, 23:27
Корисно!
 
Як поліпшити ґрунт на садовій ділянці?
 
Кожен садівник, будь-то досвідчений з великим стажем і розкішною колекцією рослин або новоспечений щасливий дачник погодяться, що запорукою успіху вирощування будь-яких рослин-плодових або декоративних служить ґрунт. Однак, при всій важливості цього аспекту наші дачники, на жаль, дуже мало знають про ґрунт, його властивості, і ще менше вживають заходів щодо покращення його родючості та механічного складу.
 
Погодьтеся, що більшість дачних ділянок виділяють на так званих «незручностях», схилах балок або річок, або на пустирях і колишніх полях, де в результаті інтенсивного землеробства ґрунт зовсім виснажений і деструктурований (розпливається після дощу, кам'яніє і розтріскується висихаючи, пилить після розпушування).
 
Багато проблем виникає також у новоселів, які після закінчення будівництва змушені завозити родючий ґрунт на свою ділянку. Причому, зрозуміло, що продають зазвичай не найкращий ґрунт, а витягнутий при викопуванні фундаментів на будівництві, або з тих же виснажених полів. Звичайно, краще зробити спочатку аналіз ґрунту в агрохімлабораторії, але частіше вибирати особливо не доводиться. У такому разі корисно знати, які прийоми дозволять крок за кроком покращити родючий ґрунт на вашій ділянці, щоб вирощувати багаті врожаї та гарні квіти......  
 

Докладніше читайте на сторінці ВАШ САД на фейсбук за посиланням:
https://facebook.com/vashsad
 

 


цитата

Offline


07 апреля 2023, 19:56
Все що потрібно для роботи в  саду та на городі:
 
Якісні помічники для роботи в саду
 
Весняні роботи в саду можуть приносити задоволення, тому що вся справа – в якісному садовому інструменті! Сучасні пристосування для садових робіт допомагають легко доглядати сад і економити дорогоцінний час. Щороку з'являються зручні та практичні новинки, і ми із задоволенням представляємо їх у нашому великому асортименті!
 
Вибирайте приємні садові роботи з найякіснішим садовим інструментом від компанії ВАШ САД, насолоджуйтесь доглянутим садом та весняним відпочинком!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 

Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6423031057721602/6423026311055410/


цитата

Offline


03 мая 2023, 11:18
Актуально!
 
Для всіх садівників та городників!
 
У Садові центри ВАШ САД надійшла найсвіжіша розсада Полуниці та Томатів відмінної якості!
 
Міцні рослини повністю готові до висадки у відкритий ґрунт, в наявності вибір сортів за найприємнішими цінами!
 
Чекаємо всіх на наших майданчиках рослин відкритого ґрунту, працюємо щодня з 9.00 до 19.00 без вихідних!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6504658729558834/6504653652892675/


цитата

Offline


10 мая 2023, 00:48
Корисна інформація!
 


цитата

Offline


13 мая 2023, 12:06
Корисна інформація для садівників і городників:
 

 
Довгоочікувані новинки вже в Садових центрах ВАШ САД!
 
Пристосування для поливу найвищої якості: шланги, розпилювачі, наконечники, пістолети; точила для секаторів і ножів, всілякі інструменти, рукавички та витратні матеріали для найкомфортнішої роботи в саду!
 
Запрошуємо всіх на знайомство з новинками по догляду за садом у Садові центри ВАШ САД!
 
Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 

 

 

 
Більше   фото по темі повідомлення дивіться на сторінці ВАШ САД на фейсбук ТУТ:
https://www.facebook.com/vashsad/photos/pcb.6539445149413525/6539440742747299


цитата

Offline


24 мая 2023, 11:14
Корисна інформація для дачників:
 
Знижки на саджанці плодових у Садових центрах ВАШ САД!
 
Весняна акція!
 
Знижки до -40% на саджанці від найкращих вітчизняних виробників – це чудова можливість оновити сад якісними рослинами! В наявності великий вибір сортів Яблунь, Черешень, Слив, Груш, Абрикос, Персиків, Нектаринів та інших плодових дерев!
 
Усі саджанці готові до висадки в сад прямо зараз, завжди для Вас безкоштовна консультація наших фахівців та професійна підготовка посадкового матеріалу!
 
Запрошуємо всіх до Садових центрів ВАШ САД, працюємо щодня з 9.00 до 19.00.

Французький бульвар, 85
ТЦ Суворовський, Новомиколаївська дорога,1
Пантелеймонівська, 25
0 800 306 307 (дзвінки безкоштовно)
 


цитата

Offline


Наверх
Страница: 1   ... 18 19 20 21  22 

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 7, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 74639, Пользователи: 18902
Приветствуем нового пользователя, Елена_2126
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Наш садовий центр завжди радий гостям!
Садовий центр ВАШ САД Суворовський
Поради від колег в контексті робіт в саду
Запрошуємо на нову колекцію рослин :
Нове надходження садових та кімнатних рослин у ВАШ