Форумы Актуальные темы сезона Экология: проблемы и пути решения. Экология: новости, факты, события....
Страница: 1 2 3 4 5 6 7  8 
Быстрый переход
20 марта 2023, 11:52
ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗЕМЛІ

 
ЧИСТО ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ
 
Проблема із відходами стоїть перед людством, з того самого часу, як воно з'явилося на землі, і з часом вона стає все серйознішою.
 
На сьогодні в Україні проблема сміттєзвалищ – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Це питання потребує негайного вирішення не тільки в Україні, а й у всьому світі.
 
У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан та ін.
 
Відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається шляхом утилізації чи видалення. На сьогодні, проблема сміття або твердих побутових відходів, що створюються у житлово-комунальному господарстві (побуті), є актуальною в будь-якому місті нашої країни, і потребує якнайшвидшого свого вирішення.
 
Звалища – це ділянки землі, на яких безконтрольно зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи.
 
Викидаючи  сміття, люди порушують один з основних екологічних законів – кругообіг речовин у природі. Адже, вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності, повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом.
 
Окремі побутові відходи будуть забруднювати землю десятиліттями, а деякі – навіть століттями. Так, металева банка з-під консервів розпадається лише через 10 років, перепалена металева банка – за 5 років, обгортка від цукерок – за 20, алюмінієва банка – за 200 років. Розкидані повсюди поліетиленові пакети не розпадатимуся упродовж 300 років, пластикові пляшки – 500, а викинуті скляні пляшки можуть пролежати аж до 1000 років.
 
Узбіччя доріг, що пролягають поруч із сміттєзвалищами, нажаль приємно не тішать: целофан на деревах, купа різнокольорових обгорток, пластикові пляшки, повні мішки із сміттям все це нав’язливо впадає у вічі.
 
Основні причини, через які не можна допускати накопичення сміття у лісах або будь-яких інших природних об’єктах:
 
- Навіть невеликі сміттєзвалища порушують нормальний обіг речовин в екосистемі, небезпечні речовини безперешкодно потрапляють та отруюють ґрунти і води.
 
- Дикі тварини та птахи можуть випадково з’їсти те, що вб’є їх зсередини. У мережі легко знайти фото виснаженого вовка, який засунув голову у пластикову пляшку і через це не міг нічого їсти, або птахів, шлунок яких сповнений пластикових дрібничок. Смітники приваблюють тварин, і знищують їх.
 
-Сміттєзвалища є джерелом таких парникових газів як метан, які утворюються через природні процеси розкладання органічних відходів. Ідеальна доля органічних відходів — перетворення на компост для збагачення ґрунту, друга опція — перетворення на енергію шляхом утворення біогазу. Але у лісах вони просто стають джерелом забруднюючих газів та жахливого запаху.
 
М.н.с. Таня Безпала


цитата

Online


21 марта 2023, 11:22
21 березня - Міжнародний день лісів.
 


цитата

Online


31 марта 2023, 00:10
Щоб вони нас радували і наступного року!
 


цитата

Online


15 апреля 2023, 20:20
15 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ
 
- Кожна людина повинна володіти певними екологічними знаннями, ваємодіяти з Природою, щоб бути готовою зберігати та охороняти Смараагдові оселища, цінні природно-заповідні території, різноманіття флори та фауни.
 
- Надважливо своїми знаннями ділитися з пересічними громадянами, з підростаючим поколінням.
 
- Не забуваймо, що Людина - частина Природи!
 


цитата

Online


05 июня 2023, 14:09
Вітаємо причетних!
А нині така екологічна обстановка планети, що до охорони навколишнього природного середовища мають БУТИ ПРИЧЕТНИМИ ВСІ ЛЮДИ ПЛАНЕТИ!
 

 

 


цитата

Online


16 июля 2023, 00:24
Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому урядовий Проект Закону про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я"
 

 
Велику кількість авторських фото парку можна пдивитись за посиланням: https://www.facebook.com/photo?fbid=6350698265007889&set=pcb.1317745942202736
 

 

 цитата

Online


28 июля 2023, 22:49


цитата

Online


16 сентября 2023, 10:47
17 вересня – День працівників лісу.
 
Вітаю колег з професійним святом!
Зичу всім міцного здоровя, натхнення на добрі справи!
Процвітання лісовій галузі країні!
 

 


цитата

Online


Наверх
Страница: 1 2 3 4 5 6 7  8 

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 11, Зарегистрированных: 1
Михалыч  
Темы: 60, Сообщений: 75132, Пользователи: 18928
Приветствуем нового пользователя, АлинаКорнева
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Красиві фото оформлення саду, терраси, балкону
А у Вас в саду вже є ХРИЗАНТЕМИ?
Нині в садових центрах ВАШ САД гарний вибір сортових
Красивий бонсай, схоже, що  сформована