Быстрый переход
15 августа 2013, 18:01
Живі огорожі, прикрашені кулями, пірамідами і конусами, зелені сходинки, арки і колони, складні скульптурні форми не втрачають популярності впродовж десятиліть. Стрижені рослини - обов'язковий елемент регулярного парку в класичному стилі, але вони будуть доречні не тільки в садах регулярного планування - їх можна включити в композицію пейзажного саду і, звичайно ж, без них не обійтися в парадній частині ділянки.Найпростіший і розповсюджений в силу своєї практичності варіант топіарного мистецтва - це стрижена жива огорожа.
 
Сформувати живопліт правильної форми і підтримувати протягом багатьох років її красу - така ж непроста справа, як створення ідеального газону, тому її цілком можна назвати витвором топіарного мистецтва. Самшит - це взагалі ідеальний «тренажер» для початківців топіарниківв, чим, як правило, і користуються садівники-любителі, які тільки освоюють ази стрижки живих рослин.  Щоб отримати на основі самшиту огорожу, знадобляться кілька років (зазвичай 2-3 роки). Для цього поступово коректується крона рослини: підрізаються нові прирости, прибираються бічні пагони з одного сильного до потрібної висоти і вкорочують всі інші.  Значно полегшить процес формування невигадливої фігури правильний вибір куща ще в розпліднику. У цьому плані бажано підбирати рослини з прямим стовбуром і з густими розгалуженими пагонами.
Але часто хочеться чогось більшого, ніж просто рівна зелена стіна. У руках майстра кущі та дерева перетворяться на прості або складні геометричні структури, фігури тварин, а може бути, і в зовсім абстрактні образи.
 
Почнемо з того, що для формування краще підійдуть екземпляри самшита з мілким листям. Їдеальним варіантом буде самшит мілколистий (Buxus microphylla). Завдяки міленькому листю, з ним зручно працювати і задавати будь яких форм з чіткими контурами. Та зазвичай, на території України ми маємо справу з самшитом звичайним (B. sempervirens), який краще пристосований до погодніх умов нашої країни. Багато хто не знає, та є маленька хитрість, чим частіше здійснювати сезонну стрижку , тим мілкіше листя буде ставати з часом. Якщо ми з Вами хочемо добитися гарних чітких форм, слід не полінуватися і попередньо здійснити кілька косметичних стрижок, починаючи з квітня до початку серпня з інтервалом в 3,5 - 4 тижні. Не можна забувати також про вчасне підживлення та полив підстриженої рослини. Адже після кожної стрижки самшиту треба відновити сили для подальшого росту.
 


цитата

Offline


15 августа 2013, 18:24
Дякую за інформацію! Цікаво. Ви ЦИМ (формуванням ) займаєтесь? Можете показати свої роботи?

цитата

Offline


19 августа 2013, 11:32
В  одесском садовом центре "Ваш сад" большой выбор УЖЕ готовых стриженных форм САМШИТА. После высадки необходимо только поддерживать исходную форму:
Фото с садового центра "Ваш сад":
 


цитата

Offline


11 сентября 2013, 13:42
Строгая геометрия - это красиво, уже готовые формы - это прекрасно, но у меня появилась идея, но пока не могу воплотить её в жизнь. Вокруг газона растут березы, рябина, туи и можевельники, подрастает группка самшитиков и мне очень хочется из них сформировать топиарий, но в форме белочки, зайчика или медвеженка... готова ждать несколько лет, так как хочется вырастить самостоятельно, но готовой формы-каркаса на Украине не нашла нигде. В России в интернет-магазинах есть, но доставка только по России. А наши умельцы пока еще эту нишу рынка не освоили, а жаль, думаю, что спрос был бы.  

Последний раз редактировалось,11 сентября 2013г.     13:42


цитата

Offline


20 октября 2013, 22:35
Ума
....подрастает группка самшитиков и мне очень хочется из них сформировать топиарий, но в форме белочки, зайчика или медвеженка... готова ждать несколько лет, так как хочется вырастить самостоятельно, но готовой формы-каркаса на Украине не нашла нигде. В России в интернет-магазинах есть, но доставка только по России. А наши умельцы пока еще эту нишу рынка не освоили, а жаль, думаю, что спрос был бы.  

Последний раз редактировалось,11 сентября 2013г.     13:42

Это есть и в Украине (достаточно посмотреть выставки цветов в Киеве), но не столь широко распространено . Как по мне, главная причина - нет достаточного рынка сбыта.
Но, особенной проблемы НЕТ. Большинство хороших сварщиков запросто сделают такой каркас, если Вы дадите им хороший чертеж с размерами
 


цитата

Offline


24 ноября 2013, 10:58
Ума
Строгая геометрия - это красиво, уже готовые формы - это прекрасно, но у меня появилась идея, но пока не могу воплотить её в жизнь. Вокруг газона растут березы, рябина, туи и можевельники, подрастает группка самшитиков и мне очень хочется из них сформировать топиарий, но в форме белочки, зайчика или медвеженка... готова ждать несколько лет, так как хочется вырастить самостоятельно, но готовой формы-каркаса на Украине не нашла нигде. В России в интернет-магазинах есть, но доставка только по России. А наши умельцы пока еще эту нишу рынка не освоили, а жаль, думаю, что спрос был бы.  

Последний раз редактировалось,11 сентября 2013г.     13:42

 

 

 
Не знаю, удалят ли мою сссылку модераторы - но по Украине - Артемовск впереди планеты всей: забиваете в Яндексе - "каркасное топиари", сайт агросаженец" и ...опа!- кошечки, ангелы, зайчики...


цитата

Offline


27 ноября 2013, 09:36
s.v.
... по Украине - Артемовск впереди планеты всей: забиваете в Яндексе - "каркасное топиари", сайт агросаженец" и ...опа!- кошечки, ангелы, зайчики...

Спасибо за полезную информацию!
Сейчас - был бы спрос, предложения найдутся!Well


цитата

Offline


Наверх

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 5, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 75849, Пользователи: 18971
Приветствуем нового пользователя, Вірдол
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
9.Старовинне місто Сібіу (Румунія) - архітектура та
Також засох самшит. Буде цікаво послухати думку
Варто відвідати ЦЕЙ безкоштовний захід!
Гарна можливість для одеситів цікаво і корисно
УВАГА! Виставка Кактусів та Сукулентів в Садових