Форумы Актуальные темы сезона Статьи Сезонный календарь работ на ЯНВАРЬ... ...
Страница: 1 2  3 
Быстрый переход
11 января 2023, 00:34
Зимова побілка дерев
 
Взимку потрібно перевірити і, якщо необхідно, відновити побілку дерев , особливо молодих.  Робити це потрібно у сухий світлий день.  Внаслідок такої обмазки штамбів та скелетних гілок знищується маса шкідливих комах, личинок, яєць, які заховані в тріщинах кори.
А самі дерева будуть захищені від невчасного  нагрівання та переохолодження. Шари побілки пом’якшують різкі коливання температури і запобігають сильному промерзанню внутрішніх тканин.
 
Побілку роблять таким  розчином: 2 кг свіжогашеного вапна і 500 г залізного або 300 г мідного купоросу на 10 л  води. Дуже добре додати туди глину та коров’як.


цитата

Offline


15 января 2023, 15:28
Колеги діляться своїм досвідом:
 
Зимовий догляд за городом
 
У разі сильних морозів  у малосніжну зиму є небезпека вимерзання окремих культур. У цьому випадку додатково накрийте грядки агроволокном та накидайте на них сніг із доріжок.
 
При відлизі та великому шарі снігу  є небезпека скупчення талої води  та появи крижаної кірки (якщо несподівано вдарять морози).  Це небезпечно для озимих зернових та підзимових посівів овочів.
За можливості спробуйте відвести талу воду.
У часнику  та у цибулинних  культур трапляється випирання та оголення коріння. Це вирішується підсипкою мульчи і підгортанням.  
Не забудьте приділити увагу багаторічним культурам – ревеню, спаржі, багаторічним різновидам цибулі.

 

 


цитата

Offline


25 января 2023, 17:55
Слід звернути увагу. В січні це НЕ рідкість:
 
Увага, можливе зледеніння росли!
 
-Температура повітря протягом тижня коливатиметься від -5 до +4 градусів, очікуються опади у вигляді дощу із переходом у мокрий сніг.
 
-Для уникнення зледеніння та пошкодження рослин, рекомендуємо максимально струшувати з них вологу.
 
Завжди готові допомогти:
 
0 800 306 307
098 181 23 53
З повагою,
відділ озеленення компанії «Ваш Сад»

 


цитата

Offline


26 января 2023, 20:38
Колеги радять:
 
Догляд за садом у безсніжну зиму
 
Садівники вже стали звикати до мінливої та нестабільної погоди в середині зими.  У січні останніми роками ми замість снігових кучугурів можемо спостерігати голу, злегка розкислу від денних відлиг землю.
 
Тому якщо ви восени тільки злегка підгорнули смородину,  малину і молоді дерева, понадіявшись на сніговий  покрив, укрийте їх землею додатково для захисту від морозів.
Пристовбурні кола молодих дерев засипте шаром землі товщиною  15-20 см. Головне – зберегти від морозу кореневу систему та основу штамба.
 
Також важливе значення має зимова робота  з запобігання поширення у саду грибкових хвороб та шкідників.  Наприклад, звернемо увагу на малину. Після заморозків на деяких пагонах можуть проступити фіолетові та бурі плями.  Це бура плямистість, яка створює ризик зараження всього малинника.  Тому заражені пагони видаляють  та спалюють  саме у цей час.
 
Також варто позбутися  усохлих та муміфікованих плодів на деревах, оскільки вони є серйозною загрозою розповсюдження  грибкових та інфекційних хвороб. Необхідно уважно оглянути дерева на наявність гнізд шкідників, наприклад,  кільчастого шовкопряда, який відкладає кільцеподібні яйцекладки на однорічних і дворічних пагонах. Такі гілочки також необхідно зрізати  та  знищити.
 
Крім того, потрібно придивитися до здвоєних листків, що звисають у павутині, – в них зимують гусениці золотогуза. Їх теж треба акуратно зняти та спалити.
 цитата

Offline


Наверх
Страница: 1 2  3 

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 8, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 75399, Пользователи: 18948
Приветствуем нового пользователя, Ольга Дніпро
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Зимовий  період  - гарний час для навчання!
Запрошуємо всіх бажаючих на корисні вебінари, які
Інформація для любителів ДРАЦЕН:
Квітка дня Драцена зі знижкою -20% в Садовому центрі ВАШ